77649

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (217.77.165.45) --- 1. 4. 2013
Re:

Martine,nepovazuju se za starsi generaci a zacinal jsem od naproste 0.Ve sve podstate jsou jen 2 moznosti.1.Vsechno nakoupit a zaplatit a pak si pocatecni naklady postupne splacet..2.Naucit se vyrobit si nastavky,dna,vika sam,cimz klesnou vstupy o vyraznou cast,nakoupit jen to,co vyrobit nedokazu.Zisk ze vcel vracet zpatky do provozu a utratit ho za to co potrebuju.Tou druhou cestou jsem se vydal ja a nepovazuju to za chybu.Nikdy nehodlam byt podnikatel,vcelareni mam jako relax po zamestnani,jako nadhernou zabavu.JosPr

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 60928


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 1. 4. 2013
Re:

No, čistě výdělečné přestalo včelaření být tím, jak výkupní ceny medu jakožto hlavního včelího produktu stouply od dob socíku na zhruba trojnásobek, zatímco náklady stouply na minimálně desetinásobek.
Dneska se včelaření vyplatí jen těm, co mají po ruce vhodné podmínky. A obvykle jen jako doplněk k jinému základnímu hospodaření. Například jsou zemědělci, kteři hospodaří na mnoha desítkách hektarů takovým způsobem, že na spoustě plochy mají včelí pastvu. Nebo majitelé mnoha hektarů lesa, kde ta pastva je. Nebo majitelé rozsáhlého dvora se zahradou, kde se dá při kočování dobře přijet a snadno ty včely přezimovat a kde se taky ty včely na ten týden, měsíc v sezóně uživí. A v dosahu kočování mají dobré zdroje snůšky atd.

Ostatní včelaři většinou musí počítat s tím, že kdyby stejný čas a náklady věnovali nějaké jiné mimopracovní činnosti, vydělali by mnohem víc než na včelách. Takže se takové včelaření musí brát spíš jako nevýdělečný koníček. Neboli nemaximalizovat, nenadstavovat to včelaření na maximální výdělek, ale na výdělek optimální. Kdy to včelaření baví, kdy to jde víceméně samo, kdy peníze na investice do včelaření či do souběžné samovýroby včelařských potřeb není problém sehnat a použít, i když se třeba nevrátí.

Potom záleží hodně, co koho baví. Někoho baví vyrábět včečlařské pomůcky, tak si všechno levně vyrábí , někomu nevadí prodávat med jednotlivcům, tak ho prodává, pro jiného to je otravná činnost a tak dává med do výkupu......

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 60930


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu