78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 25. 1. 2015
Časopis Včelařství Re:

"Podle mě je časopis přežitek ze starých časů. Dnes, v době internetu lze daleko více informací čerpat z elektronických médií. Aspoň já to tak pravidelně dělám. A časopis, když mi přijde, ani ho nevybaluji a ze schránky jde rovnou do popelnice. Zkoušel jsem ho zrušit, párkrát jsem dostal odpověď, že na tom stejně nic neušetřím, neboť je zadarmo. Divím se, proč není vydáván v internetové verzi, jako spousta jiných časopisů. Je to mrhání papírem a penězi za poštovné. Je to stejné, jako zastaralý způsob žádosti o dotace. Vypsat papír, běžet na poštu, platit za známku, no kde to jsme? Nebo druhá možnost, žádost naskenovat a poslat mailem. To je drbání se pravou rukou za levým uchem. Ještě nikoho nenapadlo, udělat formulář elektronický? Každá banka komunikuje elektronicky a to jsou ve hře statisíce. A namítne-li někdo, že je třeba nějaký podpis, to by se zvládlo při výplatě dotací. Chce to vzít si příklad z bank, že když se chce, všechno jde. Pánové z ČSV, je rok 2015! "
.a
Hlavně je Včelařství takový hybrid. Tou naleštěnou obálkou vypadá jako komerční časopis, ale není to komerční časopis. A vzhledem ke svému obsahu by se asi prodávaný jako komerční časopis nevyplatil, protože by ho moc lidí nekupovalo. Jako vnitřní časopis a zpravodaj ČSV je zbytečně drahý a pro své členy skutečně málo použitelný, protože stejně všechny informace jdou přes výbor a důvěrníky ZO. Jeho význam pro řadové členy ZO je asi skutečně jen v tom, že tam mají po ruce ty papírové formuláře a občas skutečně odborný článek o včelách. A maximálně udržuje trochu povědomí o ČSV, protože aktivní ZO tam zveřejňují svoje jubilanty a občas se tam objeví článek od aktivního včelaře. Podle mně by se Včelařství pro členy ČSV mohlo podstatně zredukovat a zlevnit. Pokud má redaktor Včelařství ambice dělat časopis, nechť udělá komerční verzi , občasník z popularizačních a odborných článku o včelaření uveřejněných ve Včelařství, která by se prodávala na stáncích.
Co se týká elektronické verze Včelařství, o tom se diskutovalo tak před 10 lety. tehdy se vymluvili na to, že od autorů článků nemají potřebná autorská práva ke zveřejnění na internetu. Totéž se týkajů vydání archívních ročníků Včelařství na CD nebo DVD. Osobně si myslím, že mají v redakčních podkladech starých ročníků bordel nebo je vůbec nemají a museli by draze skenovat vytištěná čísla a text vytahovat přes OCR.
Ale možná už je čas s elektronickou verzí znova vyjít.
Co se týká používání elektronických formulářů, je to placená a pokud by takový formulář měl spolehlivě fungovat na většině PC, operačních systémů a kombinací programů používaných včelaři, aby se tam neobjevovaly blbiny a nesmysly a nebylo třeba ty formuláře ručně kontrolovat - jde o peníze z dotací, i docela drahá práce. Takže i možná proto se zatím elektronické formuláře pro řadové včelaře nepoužívají.
.a
Jinak Tome, prosazuješ taky elektronické verze a přitom ses ani neobtěžoval vyplnit kolonku Téma svého příspěvku.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65821


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
StandaPe (217.117.217.146) --- 25. 1. 2015
Re: Časopis Včelařství Re:

Nechtěl jsem, ale musím se vyjádřit k časopisu včelařství. Tak za prvé je to spolkový časopis, za druhé informace tam jsou pro všechny členy, za třetí to chce ten časopis přečíst od první do poslední stránky. Jsou tam odborné články na vysoké úrovni, ale také články, jako můj nejlepší úl, moje nejlepší dno atd. celkem zbytečné. Kdo chce najde tam vždy něco zajímavého. Není nad to přečíst si informace přímo od pramene a ne zprostředkované funkcionářem ZO, který je přefiltruje a členům sdělí pouze to co se mu hodí. Ale opakuji je to časopis pro 50 000 členů svazu a ti mají zájmy různé a někdo ten časopis ani nevybalí. Těch 200 Kč se oficiálně nazývá "roční příspěvek člena ČSV o. s". Není od věci v době nicnedělání prolistovat starší ročníky a vždy tam je něco inspirativního.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65829


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Jirka (217.197.144.226) --- 27. 1. 2015
Re: Časopis Včelařství Re:

"za třetí to chce ten časopis přečíst od první do poslední stránky" - plně souhlasím.

Jak můžeš Tome něco bez čtení vyhodit a pak si na to stěžovat? Ve Včelařství jsou články aspoň trošku redigované. Na internetu si každý píše co chce. Je dobré sledovat obojí, porovnávat a myslet, ale před internetovými senzacemi pozor. I ve Včelařství 2/2015 je něco s čím nesouhlasím (v úvodníku uvedený důvod odchodu paní Ingrové a nekomentovaný důvod změny tiskárny, nebo propagace celopolystyrenových úlů), ale nebudu ho proto vyhazovat.
Pro činnost svazu je časopis nutný. Obrovský pokrok bylo nedávné zavedení CISu. Elektronickou verzi Včelařství bych uvítal také. Snad se ho dočkáme.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65832


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu