78288

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (90.178.51.173) --- 18. 2. 2018
Re: obměna díla

Je to docela rozdíl, protože v univerzálech se dá rozšiřovat po rámcích, zatímco v nástavkových úlech se musí rozšiřovat vždy po celých nástavcích. Navíc univerzál je uteplený a nástavky, jak píšete, máte neuteplené.
Výsledek je ten, že v univerzálech můžete se zdarem chovat slabá, středně silná i hodně silná včelstva, v nástavkových úlech, zvláště neteplených, můžete se zdarem chovat pouze hodně silná včelstva. Slabá a středně silná včelstva se v nástavcích rozvíjejí pomalu nebo časem, třeba v době slídění, rovnou kolabují a rozšiřovat je najednou o další nástavek je hodně citlivá věc. Snadno můžete takové slabší včelstvo na jaře přidáním jednoho nástavku tepelně přetížit a tím na delší dobu zastavit jeho vývoj. Dokud se celkově neoteplí, po polovině až konci května.
Takže já vidím jako nejlepší variantu je v uteplených univerzálech přivést do co největší síly a teprve potom je přehodit do nástavků.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 71305


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.21.252) --- 18. 2. 2018
Re: obměna díla

Tohle jsou Radime takovy povidacky.Vliv utepleni se znacne precenuje,dulezite je aby neunikalo teplo stropem.Ac mam neuteplenych jen asi 5,vzdy v nich vcelstva reaguji lepe na pripadne zimni otepleni a vyletuji na prolety,uteplenym ulum dlouho trva,nez z nich vcely vyzenou zimu.Navic u zebracku neni problem uriznout styrodurovou desku a horni nastavek zuzit a oddelit od prazdneho prostoru,lze si hrat s jednotlivymi ramky.Rada vcelaru presla k nastavkovym ulum,lec nastavkove zpusoby nevyuziva a dal travi u kazdeho vcelstva zbytecne cas.Je to o tom,co od toho kdo ceka.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 71306


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu