78615
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (90.178.51.173) --- 3. 5. 2018
Re:
"Sám jsem pracoval v lestnictví a jedina změna byla, že do smrkových monokultůr byly vysazovány modříny a dnes tyto paseky poskytují hrůzostrašný pohled na holiny s modříny o výšce 12 m až 15 m trpící vývraty a břízy, smrky žádné.Situace v devádesátých létech byla poplatná pro celý systém. V hospodaření v lesich bylo vše o smrku a vše ostatní bylo okrajově. Ve školkách miliony smrkových sazenic, které se musely vysadit i když se možná vědělo o naprosté nesmyslnosti výsadby. "
-------------
Já myslím, že oni ani nevědí, c os těm holinami po kůrovcovýcgh smrcích budou dělat. Dneska blábolili v televizi, že na těch kopcích budou vysazovat břízum, olši a jeřáb. Což o to, jsou to všechno v podstatě pionýrské stromy. Ale kromě břízy, která je jakž takž použitelné, dřevo jeřábu je podle mých zkušeností jak dřevo vrby a olše je ještě měkčí. Navíc olše vyžaduje vlhkou až podmáčenou půdu a ta v kopcích obvykle nebývá. Bříza myslím taky nijak moc suchu neodolává.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71593
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu