78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 15. 11. 2022
Re: 1D

Proč je to otevřená otázka? Pro nechápavé.

D1 se mělo zrušit úplně nebo přidat více. Tak tu s visí v porovnání a obrazně s pakatelem za opylování stát, jakoby včelař který si nechá zaplatit za med pakatel 60Kč.

opylování je běžná komodita. Tu si vykoupil stát kdysi sjednocením dvou dotací, jedna kterou dostal pěstitel za podporu opylování plodin které pěstoval a druhou dotaci na zazimování. Takže sloučením dvou fungujících dotací v jednu se stala nemilá věc, že kočování a přesuny včelstev skončily.

Pro zamyšlení, za opylení a pronájem včelstev se tvrdě platí, cena je okolo 180$ za včelstvo bývá až půlkou příjmů včelařů. Pepan má pravdu, pokud včely opylují a plní plán, který MZe má, mají platit pokud se zato zaručují. Opylení i plošné, za cca 60 Kč/včelstvo je směšné. Dotace se měla změnit jejím zrušením nebo navýšením než toto.

Plány MZe a strategie jsou běžně k nalezení. Takže nekecám. Plány hovoří o zachování biodiverzity krajiny. Takže toto je ono.

Stát vykoupil položku opylování za pakatel a ještě se směje včelařům, že jsou i hrozbou pro krajinu, takže proto ten pakatel.


Snad jsem ten zájem o D1 vysvětlil dobře a jasně aby byl pochopen ve smyslu, oco český včelař ve skutečnosti dochází, jde o trh a hlavně slušný příjem z opylování, které je a bylo vždy součástí chovu včel na ekonomické a nějaké hospodářské úrovni. Toto co se děje jsou velké chyby státní moci.

https://eagri.cz/public/web/mze/ministerstvo-zemedelstvi/koncepce-a-strategie/strategie-resortu-ministerstva-1.html

https://eagri.cz/public/web/file/538509/Strategie_MZe_final_s_grafikou.pdf

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76312


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu