78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 15. 11. 2022
Re: Platba za opylení

1984 (37.48.48.76) --- 15. 11. 2022
Platba za opylení

Už nemáme plánované hospodářství, takže je zbytečné, aby stát něco hradil. <

Mýlíš se, máme plánované hospodářství, včelařství a zemědělství je striktně naplánováno a důkazem jsou závazné dokumenty, které ministerstvo zveřejňuje. Proto sem dávám oficiální odkazy v minulém příspěvku na dokumenty, aby jsi si je okolo včelařství přečetl a třeba já jsem došel nato, že peníze se záměrně přelily do environmentálních aktivit a pro udržení diverzity (dle tabulek s vypsanými nevýhodami zavčelenosti) se nyní dozvídáme, že to plánování je přes cenu za opylování v podstatě předplacený monopol, placený státem.

Co si otom myslet? Teoreticky. Pro získání pohledu co se děje.
Včelař si naplánuje produkovat med a jeho cenová politika když ohodnocuje kilo medu, bude okolo 60Kč za kilogram, za které bude prodávat přímo zákazníkovi konzumentovi. Co to je a co se stane když si takový včelař stoupne vedle druhého který má med za 180-300Kč/kg?

Začne mela, coto je za med, jestli je včelař kolega normální, jestli je to vůbec med co produkuje jestli mu má nějak domluvit atp.

To samé stát ale v pojmu makroekonomiky.
Vydá dlouhodobý plán že obsadí na trhu s opylením poptávku v celém spektru chovatelů a přeplatí si ji plánem. Z důvodů takových a makových. Zavázal se k plnění a platbě ceny za takový plán zákonem.

Co si otom myslet? Teoreticky. Když to v nějaké vrcholně politické mezinárodní debatě má obhájit mezi jinými státy které se stejně zavazují a platí za své plány. (viz výše okolo mely)

Ano, musí si myslet, že ti češi jsou úplně mimo, když státní moc takhle křivý trh s opylením.

Je to zkrátka nějaké divné celé, opravdu to chce od zákona po podmínky změnit, jinak je to jako národní plán k smíchu a k pláči zároveň. Spíš k smíchu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76317


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu