78242

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 13. 12. 2022
Re: Je včelař hospodářem?

Jsme za této situace schopni udržet včelí hospodářství nad vodou?<

Chov včel je odepsaný. Je to vhodná past pro hobby. Pár obchodníků s potřebami se chvilku ještě udrží ale i ti budou padat krom těch napojených na čínu. Pár chytrolínů a adolescentů se předvede se startup ideou obchodu, naposledy jsem slyšel cosi o včelí nemocnici, pronájmy úlů, atp. Hodně chovů přeruší chov protože včely uhynou a zůstanou prázdné úly. Chovatel včel je ve skutečnosti se svým unikátním přístupem jen znalcem svých úlů a jeho výhod a chyb.

V podstatě se pomalu ze včelařů co se chovem živí na 100% chudáci. Protože jak matky, tak oddělky jsou závislý na ceně medu. Propolis už nějaký ten rok vůbec v úlech nevidím, nejsou takové zdroje pupenů jako v minulosti. Jed a kašu dávno nic.

Cena medu je nejnižší v historii co žiji, v roce okolo 1996 stál stromek meruňky II jakost 8 Kč. (objev dokladu) Co si pamatuji pěkný stromek 13,-. Med 40-50,- okolo 28-35 výkup Jednota.

Dnes pod rukou stojí ten samý stromek 200,- a med který lze dobře prodat okolo 180,-

Takže dnešní cena kila medu podle stromku meruňky v roce 1995 by měla být 6 Kčs tč. Kdo by to tehdy dělal choval včely za 6Kčs/kilo medu? Kilo kaše bylo 20tisíc, kdo udělal čtyři kila měl na žigula, kdo pět měl na auto z tuzexu.

Nyní mi Sipo podruhé zdražili. Cena záloh oproti 1.1.2022 bude k 1.1.2023 je číselně trojnásobek.

Pokud mohu opravdu silnou pravdu, pokud chce někdo něco zlikvidovat, tak je potřeba to dotovat s vytrvalou péčí. Je jedno co, i děcko se holivou dotací zmrví ve výchově. Podle tohoto pravidla je jasné, že EU moc dlouho nevydrží. Dotace jsou cestou do pekel.

Známý gumař mi nevěřil, tak jsou mu to vysvětlil. Představa, žeby každý gumař dostal stroje na práci s pneu z 50% dotací, je gumařů na každé ulici 2. To že není dotace do pneuservisu, je takových míst na velké okresní město do 15 míst. Proto se on uživí vklidu.

Takže proty, co se chcou nějakým modelem s chovem včel uživit, nemají šanci, protože každý kdo se prohlásí za včelaře a začne brát dotace, je v podstatě jen zvýhodněn a pobízen chůzí do pasti zvanou ztráta peněz a času, který lze třeba využít jinak a lépe.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76403


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu