78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 19. 12. 2022
Lze vyrobit ze včelího vosku margarín?

Tak mne napadá, že včelařští mikrobiologové (třeba mne napadá známý p. Danihilík) by se měly zorientovat nato ve svých odborných přednáškách,

jak by šlo u včelaře doma na koleně z vosku vyrobit něco stravitelného pro člověka podobné margarínu.

Jako východisko s lepší cenou včelího vosku. Protože jestli to tak půjde dál, včelí vosk bude přírodní nedoceněný odpad hodný jen knotu a spálit ho za lepší cenu. Hodně včelstev dnes je ve světě na plastu, odhaduji že víc jak desetina. Proto asi cena vosku také stagnuje. Vedle padělání a nadstavování samozřejmě.

Když jsem u toho padělání, třeba při přeměně na margarín by se takový paděle poznal lépe a včelaři by tak znali jednotuchý způsob testu vosku co si koupí v mezistěně.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76443


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 20. 12. 2022
Re: Lze vyrobit ze včelího vosku margarín?

To je nesmysl, včelí vosk obsahuje jiné mastné kyseliny i alkoholy než tuky stravitelné savci.
Není vůbec jisté, jestli by ty mastné kyseliny dokázali teplokrevní živočichové vůbec stávit příapdně jak by v organismu působily.
Jakožto vosk produkovaný hmyzem jsou to úplně jiná látky než jedlé vosky a tukly produkované rostinami nebo tuším strunatci (rybami, obojživelníky, plazy, ptáky, savci)
A mimochodem dnes je cena margarínu nějak od 120 Kč za kilo, protože čtvrtkilové kostky nejlevnějšího margarínu a umělého tuku se dnes v akcích kupují od takových 25 - 30 kč a kilové balení třeba Ramy od nějak 100 až 110 Kč.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76444


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
gupa (93.92.52.23) --- 20. 12. 2022
Re: Lze vyrobit ze včelího vosku margarín?

A mimochodem dnes je cena margarínu nějak od 120 Kč za kilo, protože čtvrtkilové kostky nejlevnějšího margarínu a umělého tuku se dnes v akcích kupují od takových 25 - 30 kč a kilové balení třeba Ramy od nějak 100 až 110 Kč.<

Tuk a margarin je rozdíl, tuk hážeš na pánvičku nebo pečeš, ten je vždy o něco levnější, píšu o margarinu na chleba. Co se dívám, tak Perla je dole, v Británii v Tescu mají vše do 100,-Kč, jen v Česku jsou ceny okolo 180-250kg

https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/shop/mlecne-vyrobky-a-vejce-a-mlecne-alternativy/maslo-margariny-a-pomazanky/margariny/allOdpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76451


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
R. Polášek (90.178.51.173) --- 21. 12. 2022
Re: Lze vyrobit ze včelího vosku margarín?

Hm, co se týká margarínu, já zrovna mám doma rozdělaný margarín Dreiviertelfettmartgarine mit rapsol 500 gramů jsem koupil v listopadu nějak za 33 až 43 Kč a do zásoby mám Rama Classic 950 gramů 75 % tuku koupený za 95 nebo 105 teď v prosinci nějak předminulý týden.
Chce to prostě nekupovat jako ovce všechno, co prodavači nastrkají do regálu, nebo když to lidi ochotně skoupí, tak ty vysoké ceny budou obchody držet.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76452


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu