78239

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 1. 3. 2023
Re: Ihynove dotace


Je tam skoro miliarda na pokrytí nákaz. To si žádá nenechat nit suchou, když zkrouhly 1D na částvku skoro nic/včelstvo.<

Jde jen o názor.

Celou věc mohlo ministerstvo díky ČSV přehodnotit a ze zimní dotace D1 udělat letní. Ten časový posun přeci není vzhledem k rozpočtovým pravidům a pozdržení částky a novému účetnímu období problém, v čase digitalizace a bankovních služeb.

O letní D1 se v tomto fóře píše už hodně dlouho, víc jak deset let. Mít totiž dotaci na vyzimovaný včelstva, třeba na s názvem na podporu kvalit podněcovacích krmiv, pro každé vyzimované včelstvo které má královnu.

Smysl takové dotace je logický, podpora včelstev = geneticky odolného, zimou ověřeného materiálu = vůči ztrátám a úhynu, tz. která přežijí. Podpora vyzimování, ne zazimování s vysokým rizikem úhynu. Takže protiúhynová činnost státu by byla logická i z částky "na potlačování chorob"(z 900 milionů)

Podpora kvalitních krmiv, protože kdo kvalitně krmí, také kvalitně vyzimuje, nemá ztráty. Krmit včelstva kvalitně stojí více než samotné včelstvo. (často si včelaři kvalitu pletou s kvantitou) Z daného třeba se dojde nato, že pomáhají aditiva a také nekomerční = úsporná aditiva typu artemisinin, kvasnice, různost těst a sirupů.

Počítání na požadavek počet včelstev k žádosti - okolo 21 března. S kontrolou a výplatou pozdržené částky D1 (nyní výplata cca leden) k cca 1.6. takže když bude chtít plemenář kontrolovat kladoucí včelstva, má možnost kontrolovat, bez problémů v teple i dva měsíce, mezi podáním požadavku a převodem na účet příjemce dotace.
V době datové schránky (by dnes mělo bez problému) lze podávat žádost pro včelaře do schránky SZIF určeného formuláře pouze k podávání požadavku k probíhajícímu roku.

Takže lze vynechat ZO a ČSV, které si může tak lépe žít svým včelařským místo úředního života. Včelař který nebude mít datovou schránku přeci dnes nemůže přijímat dotaci jinak než přes požadavek přes datovku, dotace D1 je předmětem daně z příjmu, kdo má příjem, by měl mít aktivní datovku a komunikovat přímo s poskytovatelem dotace a ne s prostředníkem. To stojí peníze navíc.

To jsou věci které předpokládám si všechny strany okolo dotace D1 nebo EU dotace dobře uvědomují, že se věci okolo komunikace občan - se státní správou a ministerstvy a fondy s datovkou mění.


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76716


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu