78507
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Polášek (90.178.51.173) --- 27. 6. 2023
Re: Otázky a odpovědi
Já spíš myslím, že problém se týká primárně produkce medu, ne jeho prodeje či balení. Cena medu je u nás dána kombinací výše mezd a veliksoti trhu. Čím půjde cena medu blíž ceně západoevropského medu coby ideálu pro ekonomiku včelaře, tím více se bude zmenšovat trh, protože ti méně vydělávající si med prostě nekoupí.
A u produkce medu je to otázka nepřetížit přírodní zdroje sladiny a pylu v oblasti, kde jsou včelstva. Tak napříkald na vesnici, kde bydlím, když vidím ty zahrady bez ovocných stromů a keřů a s anglickým trávníkem a pár jehličnany je to pro profesionání včelaření tak asi 4 včelstva na každý kilometr čtvereční. Kdyby jich bylo víc, už by včelař nezískal z jednoho včelstva dostatečné množství medu pro dostatečný zisk. U včelaření ze záliby by to mohlo být tak 12 - 16 včelstev na kilometr čtvereční, protože včelař ze záliby nemusí být rentabilní, takže mu stačí na včelstvo výrazně méně medu a aby včelstva nebyla tak pdovyživená, aby třeba hormadně hynula přes zimu.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 77109
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu