78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R.Polášek (90.178.51.173) --- 27. 2. 2024
Re: Sršen asijská

Tak jestli budou stavět vždycky taková velká hnízda v korunách stromů na koncích větví, tak dodatečně po opadu listí půjdou objevit docela snadno. Zvláště pokud se jejich královny na jaře budou usídlovat přednostně v blízkosti včelstev. Pokud totiž hnízdo na vrcholu rozvoje spotřebuje denně půl kila, kilo hmyzu, v dnešní krajině s malým výskytem hmyzu nemají jinou možnost než být v blízkosti stanoviště s větším počtem včelstev. Bez včelstev v běžné krajině takové hnízdo zřejmě doslova vyhobluje širokodaleko veškerý hmyz a pořád budou hladoví. Snad mimo bažinaté říční a rybníkářské oblasti, kde by se mohli živit komáry a dalším hmyzem kolem vody. Nebo pokud se nepřeorientují na výživu z lidských odpadů a nezačnou sídlit ve městech.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78011


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(91.221.212.219) --- 27. 2. 2024
Re: Sršen asijská

To už musí být v jižních státech pěkné zamoření asijskýma sršněma, když rozvoz kamionama po evropě se stal denní rutinou, jak je vidět.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78012


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu