78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(2a00:1028:96c4:8366:29a0:f339:4ccb:e7bc) --- 17. 4. 2024
Re: Velutina

Přesně tak, zaleze a přečká to. Dostane se do stavu hybernace i kdyby první plod uhynul tak začne znova a vývoji hnízda bude trochu posunutý. Na druhou stranu to může znamenat že se nestihne vylíhnout na podzim pohlavní generace nebo se vylíhne a nestihne se spářit Takže tím by to mohlo šíření velutiny na našem území alespoň z části omezit. Stejně si myslím že se tady bude vyskytovat spíše sporadicky to znamená víceméně hnízda vznikla s importovaných matek na jaře dovezených ne z těch které tady přečkají zimu. Čas ukáže.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78120


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R.Polášek (90.178.51.173) --- 17. 4. 2024
Re: Velutina

Úplně stejně jak velutina dostanou zabrat i naši hmyzáci, co zimují podobně coby oplozené samičky a za toho tepla se probudili a rozjeli. Čmeláci, včely samotářky, někteří motýli, vosy, sršni....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 78121


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu