78659
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R.Polášek (90.178.51.173) --- 3. 2. 2025
zavčelení Re:
"Toto mě velmi připomíná náš svaz. Někdo přišel s tím, že v ČR potřebujeme 700 tis. včelstev."
a.
Ono by se těch 700 tisíc asi v pohodě vešlo. Ale včelstva by musely být rozmístěny v krajině rovnoměrně, ne 80 % včelstev na zahradách intravilánu. A podle kapacity krajiny.
S žadatelem o dotace by mohl proběhnout třeba takový dialog:
Tak ty chceš na 4 včelstva a chceš je mít u svého baráku na zahradě? Hm, 200 metrů od tebe má včelař 6 včelstev, kilometr na jednu stranu je 15 včelstev, kilometr jinde je 10 a třetím směrem máš kilometr a půl 30 včelstev. V okruhu 2 kilometrů máš celkem 130 včelstev, to je asi 10 včelstev na kilometr čtvereční, přitom úživnost tam máš kolem 6 včelstev na kilometr čtvereční.
Máš tam převčeleno, dotaci nedostaneš.
A naopak někde uprostřed lesní krajiny, kde na kilometry dokola nejsou včelstva by se naopak podpora dotováním včelaření docela hodila.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 78648
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - gupa (93.92.52.23) --- 3. 2. 2025
Re: zavčelení Re:
S žadatelem o dotace by mohl proběhnout třeba takový dialog:<
Podmínky jak jsem je z východního bloku pochopil jsou někde že minimum je 10 včelstev a je to do chovu, ne do zařízení k chovu. Tz. dát kvalitní stravu a registrovat produkci pro další statistiky a rozhodování o dotaci.
Převčelení D1, pokud jsi to Radime nečetl, ovlivňuje minimálně. Tz. vládní pomoc do včelařství je něco jiného než pomoc přes SZIF a EU přes EU dotace. EU na vše kašle, chce to tu akorát uplatit dotačně aby lidem zaply tipec, pár lidí bylo na chvilku se situací spokojeno a šlus. Až si uvědomí ti spokojení, že není proč být spokojenej, tak pěkně demokraticky zvolí ve voldách někoho, kdo tu změnu okecá ale opravdová změna je v takovém EU byrokratickém zřízení mnoha pravidel nemožná. Prostě to nelze. Proto se mi líbí Trump, protože podle nějakých analitiků v podstatě v míru provádí změny, které nese válka. Což je nový pojem. Nikdy to tu nebylo. Vždy se hodně změn vedlo po válce ale Trump to chce realizovat za míru. Což by mo být výsledkem opravdového kandidáta na změnu pokud to volič chce.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 78650
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu