78221

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonín Podhájecký --- 2. 12. 2004
Re: Daně

>Možná trochu opožděná reakce, ale napadlo ,mne to až teď, když jsem četl na toto téma příspěvek ve 12 tém čísle Včelařství. Zajímalo by mne co se ve smyslu zákona o dani z příjmu myslí včelstvem, protože z textu zákona vyplývá, že osvobození od daně se přizná poplatníkovi za příjmy z včel, nepřekročí-li ve "z d a n o v a c í m o b d o b í" počet včelstev 40. Jedná se mi o oddělky, které slouží k výměně matek v podletí přidáním celého oddělku. A to nemluvím o zimování rezervních matek. Je oddělěk ve smyslu zákona včelstvo či nikoliv?

Podle právničky ČSV Mgr. Machové, která u nás měla přednášku je to podle nahlášených včelstev na příspěvek. Je to taky logické. Příspěvky jsou na včelstva, která budou v příštím roce funkční a mohou opylovat. Z nich se předpokládá vytáčení medu.
Tonda.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8009


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vhájek --- 2. 12. 2004
Re: Daně

No logiské se mi to jeví také, také jsem tak uvažoval, ale v zákoně je jasně uvedeno "ve zdaňovacím období" a to je kalndářní rok.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8010


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Antonín Podhájecký --- 3. 12. 2004
Re: Daně

>No logiské se mi to jeví také, také jsem tak uvažoval, ale v zákoně je jasně uvedeno "ve zdaňovacím období" a to je kalndářní rok.

Zdaňovací období je opravdu rok. Kdo letos nahlásil 40 včelstev na dotaci a tedy včelstva pro příští rok, nepřiznává daně. Kdo nahlásil 41 včelstev a víc, daně v příštím roce přiznává. Finanční úřad podle mne ani nemá jinou možnou kontrolu počtu včelstev, než podle nahlášených na OÚ nebo u ČSV.
Tonda

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8012


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu