78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gustimilián Pazderka (160.218.198.156) --- 4. 3. 2005
Re: jak ten system vlastne funguje ???

Víte toto je téma, v kterém lze prakticky psát" Příběhy života".(to je k mání v trafice) Jsou to naprosto možné reálné zkušenosti, které si myslím, že jsou výzvou pro další diskutující přítomné.

Já teda přihodím. Mělo by to mít nějak asi souvislost se svazem. Omyl. Až tak nebude. Když si pročítám příspěvky tohoto vlákna vzpomínám si na dědinu, která je rodištěm bří. Mrštíků. Tito bratři žili v době "spravedlivé". A určitě tvrdé. Ta vzpomínka je v souvislosti s mým pradědou a jedním z dvou bratrů, který ho popsal v Roce na vsi jako místního Chalupu - vazbu, kterého nebylo lehké opít nějakým chlastem a spíše "vyhazovačem" vožralých, co dělali pozdvižení. Vzal je z hospody i s židlemi a vyhodil je ven aby byl klid.A to se muselo na takové dědině vědět jak nato.Řešil to, co si prostě nikdo nedovolil......Cítím to v genech ....:-)


Happyend?

Snad nejprve včelařsky, že podívejte se na úly těchto bratrů, na kterých je vidět kus místní kultury, funkčnosti,(i tu vodu měli vyřešenou)atd. ----Hodnota a účelnost časů Masaryka----(jen podívat, nic jiného)

Hodnotu a účelnost z "nedávné" komunistické minulosti si neseme také každý sám. Někdo více, někdo méně. A u mě je to dnes prakticky do té chvíle, dokaváď na ni v pravdě nenarazím, bez odezvy. Prostě žiju a cítím, že musím dobře vyplnit svůj čas podle sebe.

Trochu svazácky

Dnes tady máme tady SVS a ČSV a nečleny a obchodníky a zpracovatele a kdoví ještě jaké součásti včelařství v ČR. A potřebujeme mnoho myšlenek pro přežití. V nich by měl být také zdravý přístup k minulosti a dívat se na věci ne z jedné strany, ne ze dvou stran, ale naprosto chápavě a s vlastností pochopit činnost toho druhého a řešit s dobrým společným výsledkem a ku prospěchu věci společné.(a to stojí někdy velkou námahu)

Máme tady EU a řád, který jasně říká jak a co. Nedívejte se na věci cizíma očima, ale svýma. A soudnost nechme soudcům. Nikdo není dokonalý.

Jsme v EU a máme zájem včelařit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9203


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu