78278

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Antonín Podhájecký (82.99.163.242) --- 15. 3. 2005
Re: ochranná známka

Vyšlo to opět několikrát v Časopise Včelařství.
Člen ČSV (i SHR)může bezplatně užívat ochr. známku ,,Český med"s logem ČSV na med vlastní produkce, pokud splňuje podnikovou normu Český med. Pro daný účel doporučují zadávat vyšetření (atest medu) u Státního veterinárního ústavu, případně u laboratoře VÚVč v Dole již ve vztahu k normě Český med. Používat ho můžete, dokud bude med splňovat kritéria normy. Musí je vlastně splňovat každá sklenička.
Sám ji nepoužívám, protože dodržet vždy např. 18%vody je nemožné. Měřím každý barel zvlášť a někde voda 18% přeleze. Záleží taky na druhu medu. Pak bych musel mít dvoje etikety. I kdybych vybral na atest odpovídající med, každá sklenička by neodpovídala. Zkomplikoval bych si jenom život.
Tonda.


>Chtěl bych se zeptat na použití ochranné známky malovčelařem. Jestliže Svaz vydal ochrannou známku Český med, mohu ji použít na základě vlastního přesvědčení o tom, že normu splňuji, nebo je její použití vázáno na rozbory? Osobně bych ji rád použil, protože věřím, že ji můj med splňuje (obsah vody si změřím a také vidím, do vytáčím,antibiotika nepoužívám, med je skladován kolem 14 stupňů, rozpouštění mi hlídá termostat, med deklaruji jako květový), ale nerad bych ochrannou známku používal "podvodně", popř. na úkor včelařů, kteří si rozbory provádějí. Ve Včelařství jse si normu přečetl, ale nevyčetl jsem právě nutnost rozborů.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9322


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu