78016

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Bzzuk (194.212.22.2) --- 4. 11. 2007

A. Turčáni: neviem prečo sa niekto bojí fumigovať pri teplote pod 10˚C. Moje "pokusy" pri +3˚C ma presvedčili o tom, že fumigant prenikne do uzavretého chumáča a prípadného klieštika zabije.
Odparený amitraz, je vlastne plyn, ktoré musí preniknúť do zimného chumáča s vzduchom, ktorý nasávajú včely. Keďže varroa taktiež musí dýchať, amitraz sa dostane do jeho prieduchov a zabije ho. U mňa to funguje.
- robiť ďalšiu fumigáciu nemá význam, ak bola robená bez plodu /pochybujem o tom, žeby sa nachádza vo včelstvách akýkoľvek plod/. Ak je naozaj plod, /čo neverím/, potom je aj 14 dní málo.

-------
Mohl bych vidět ty výsledky vašeho pokusu? To co Vy tady navrhujete je proti metodice léčení!! Myslím, že by bylo lepší držet se stávající metodiky a nevymýšlet novou!

Těkavost plynu závisí na teplotě (srovnejte: odpařování vody při 20 a 100°C)!! Takže né při každé teplotě se účinná látka dostane k chumáči včel. Nehledě na to, že plyn při nižší teplotě okolí dříve zkondenzuje. Navíc při nižších těplotách se chumáč nerozvolní natolik, aby se úšinná látka dostala až k jeho "jádru".

Dělat další fumigaci jistě význam má, při druhé fumigaci jsou zasaženi roztoči, které první fumigace nezasáhla natolik, aby zahynuli. Takže se jich jednak zbavíte a jednak tím zabráte možnému vzniku rezistentní populace roztočů!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25575


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:kozlík - Re: Kdo poradí správně, jak zaplatit daně.
Předchozí:fanda - Léky


Klikněte sem pro nápovědu