78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Václav I. --- 16. 5. 2002
Odpovědi.

Zdravím všechny přátelé!

Mezistěny:
Posledních 50 roků drátkuji mezistěny 39*24 svisle 4 drátky a to 4cm od kraje a ještě 2* uprostřed. Prostřední drátky jsou dole asi 1cm na každou stranu odkloněny ke straně takže jsou dole mírně rozevřeny.Důvod je aby při zahřátí mezistěny nesjížděly po drátkách dolů.Mezistěny ještě k horní loučce přilepuji voskem. Po zatavení mezistěny lžicí naleji do drážky,kterou tvoří mezistěna o horní loučka roztavený vosk.Vosk hranou steče,mezistěnu přilepí a přebytek steče spodním rohem spátky do nádoby s voskem. Toto je dobré dělat na nějaké desce nebo plechu,aby vosk který případně ukápne vedle nádoby se nechal dobře seškrábat.Mezistěna nahoře nepřilepená se teplem může srolovat a z drátků se vytrhnout.Pečlivá práce se v budoucnu vyplatí.

Olizování rámků:
Je pravda,že někteří včelaři rámky po vytočení olizovat nedávají.Já se domnívám,že uložené rámky někde ve skříni je třeba alespoň 1* vysýřit.Kysličník syřičitý se zakyslým medem na plástech může vytvořit něco podobného kys.sýrové.Včely najaře sice rámky vyčistí,ale co jím také zbývá.Extrakt kys.octové ne vždy na 100% zajistí,že plásty nebudou napadeny moly.Proto rámky dávám olízat.Buď v medníkách a to tak,že mřížku přikryji na 95% igelitem a rámky dám velmi řidce.Kde to jde postavím je na horní loučku. Nebo používám peřiňák.Nopojí se pomocí hadice od vysavače na jeden úl.Vejde se do něho 56 rámků 39*24.Včely ho vyčístí asi za týden.Zbytečně se na plástech nezdržují.Bedna napojená na včelstvo může být celý rok a může se do ní dávat očistit vše co je od medu.Hlavní je,že na včelíně je klid od slídilek.Podmínka je,že všechny škvíry budou řádně zalepeny lepenkou.

Jak získat laciný cukr?
Vyhledáte soukromníka který pěstuje cukrovku! Tomu většinou dluží odběratel za cukrovku výplatu rok spátky. On pžádá o částečné zaplacení cukrem.Ostatní je jen vaše dohoda.

Hodně úspěchů přeje V I.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 1054


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu