77996

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Snežienka (195.91.64.55) --- 18. 7. 2005
ako s rôznymi nadstavkami?

Pre Joseho.
Nerozumiem ako môžete mať iný rozmer plodiska a iny rozmer medníkov. Potom ako obnovujete plodiskové rámiky? Obyčajne sa pekne vystavané rámiky z medníka vkladajú do plodiska, lebo v plodisku včely nikdy nevystavajú také pekné dielo. Veď potom chcete dať rámik z medníka do plodiska tak je tam len do polovice, lebo v medníku máte väčšie. Bolo by to OK keby ste mali aj plodisko aj mednik z malých nadstavkov: 2 male ako plodisko a ďalšie 2 malé ako medník, prípadne medník z viacerých atď.. Potom by sa dali meniť rámiky podľa poteby medzi všetkými nadstavkami.

Snežienka

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 11433


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
vhájek (81.19.46.66) --- 19. 7. 2005
Re: ako s rôznymi nadstavkami?

Vždy jsem dával a dávám stavět mezistěny do plodiště a nebyl a není v tom nikdy problém. Výměna díla v plodišti u Dadant systém(velké rámky v plodišti, malé v medníku) je určitým problémem, ale nikoliv nepřekonatelným. Je několik možných variant řešení :
1.tvorba oddělků-odebrané plodové rámky případně rámky se zásobami se nahradí mezistěnami
2. pokud se používá komorování, lze provést obměnu již v časném jarním období
3. systém "Čermák" v podletí při dokrmování, vyjmou se 2-4 rámky a nahradí mezistěnami.
Já používám kombinaci bodu 2 a 3.
V medníku používám pouze polorámky, které většinou nikdy neprošli plodováním a také většina z nich neprojde ani fumigací (každou sezónu se dá obnovit minimálně 1 nízký nástavek), takže med se ukládá do díla bez zbytků léčiv. Kromě toho používám jeden NN jako krmnou komoru, který je v podletí a v zimě jako první nad plodištěm, v časném jaru se doplní 2 stavebními rámky a přeloží pod plodiště, kde je celou sezónu a v podletí jej vyjmu. Toto je určeno k obměně v medníkových nástavcích(vyvařit či vyřezat).

S pozdravem

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 11434


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu