78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (193.165.217.66) --- 11. 11. 2005
Re: velky po?et rozto??

Mám máslo na hlavě, nepoužíval jsem ani Gabon ani Formidol, nechal jsem se ukolébat nízkým spadem a podložkách. Tuto blbost tedy již nikdy nezopakuji, pokud mi bude dána možnost. Prostě, jsem se domníval, že to je v pohodě, jako v minulých letech, kdy jsem na podložkách stejně jako letos téměř neviděl mroztoče, a ani při léčení nebyly.
Ještě mě v létě napadlo, a to by stálo příští rok za pokus, když už roztoče mám. Nežere je něco z diagnostické podložky? Mám úly na paletách, je tady plno mravenců a jiné havětě. Letos jsem dokonce nachytal v jednom oddělku takovýho pěknýho brouka, jak se tam kliďánko producíroval mezi včelami po plodu. Až jsem se děsil Tumidy.

K té rezistenci. To je pro Dol, tak přesně nevím, jak to stat. vyhodocují, já jen musím rozdělit skupinu na liché a sudé, prvně léčím cik a podruhé (do 6dnů) cak. (Střídám léky).
Pokaždé musím první a druhý den počítat roztoče. Teď o víkendu to chci zapsat do tabulek a poslat do Dolu. Do té doby o tom nechci nijak moc mluvit, ale protože jsem měl k dispozici vlastně tři podskupiny, jedna tu byla pořád, a dvě byly na různých polích, mohu trochu porovnávat. Zatím to vidím tak, že i na malých vzdálenostech (10km)je velký rozdíl v zamoření.
Tak tady (na internetu), i tady u nás doma, budu nadále opruzovat se svojí utkvělou "myšlenkou" podrobné evidence staoviˇšť včetně souřadnic.
Jen tak pro zajímavost, u nás na krajském webu, myslím
www.kr-kralovehradecký,cz je GIS a pokud má někdo dobře nainstalovaný prohlížeč (JAVA), má k dispozici nejen mapy, ale i letecké snímky. Takže je možné určit souřadnice s přesností na metry. A není z jejich strany techn.problém, tam publiovat i staoviště včel. To chtěli i u nás na MNV, do GIS, protože z jedotlivých hlášení, i souhrného od jednatele tam nejsou příliš moudří. Jednání s místní, i krajskou správou proběhlo velmi hladce, horší to je s možností představit to a dohodnout u nás.

Mějte se KarelOdpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 13059


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu