78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Lubomir (213.226.246.82) --- 17. 2. 2006
Počty hlasů- výsledky voleb členů ÚV na sjezdu

Na webu ČSV byl zveřejněno v části novinky usnesení ze zasedání ÚV ze dne 29.1. 2006. Mimo jiné na adrese
http://www.beekeeping.cz/cz/doc/CSV-NOVINKY_usneseni.doc jsou uvedeny i počty hlasů, kterými byli jednotliví členové zvolení do ÚV a členové jednotlivých komisí.
Škoda jen, že u jmen není uvedena ZO nebo alespoň okres, který člen ÚV reprezentuje. Obyčejný včelař, který nemá osobní kontakty a pohybuje se pouze na úrovni ZO, neví a ani nemůže vědět, kdo je kdo. I tak je příjemné zjištění, že ač na VIII. sjezdu podání informace, jakým počtem hlasů byli jednotliví členové zvoleni , bylo hlasováním demokraticky většinou zamítnuto, nový ÚV tuto informaci přesto dal k dispozici.
Škoda jen, že v jednotlivcích nebo menšině, kteří tyto informace chtěli otevřeně slyšet už na sjezdu,postup v této věci mohl vyvolat nedůvěru a negativní pocity, že je něco opět skrýváno, zamlžováno a odpíráno. Je to záležitost toho, kdo v té chvíli navrhl hlasování o tom, zda má nebo nemá být informace o počtu hlasů podána. Otevřenou a vstřícnou osobu by ani nenapadlo váhat, zda tuto informaci při čtení výsledků voleb podat či nikoliv.Je to však o smýšlení, stylu práce a zažité praxi, zda informace filtrovat nebo podávat otevřeně úplné a bez cenzurování, co je pro včelařství a včelařskou veřejnost vhodné a co nikoliv.
Lubomír Boček

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 14799


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu