78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Prosím Vás všechny. Byl bych rád, kdyby se stalo aby se zamyslely všechny včelařské hlavy nad nebezpečnou situací, kdy malý včelař vyhrožuje a činí škody včelařovi druhému a tím častěji většímu. Přisuzuji takové jednaní jako idiotismus a nejvíce se mě to dotkne, když vím, že člověk jako je pan Miroslav Sedláček z Bučovic, který ze sebe (podle mě jim dělá akorát v... ) dělá veřejně přednášky, dny otevřených dveří, služby pro malovčelaře, je předsedou ZO, atp, atp pro ČESKÝ SVAZ VČELAŘŮ a jejich členy, ale nějaký zprominutím blb mu dělá škodu.

A mrzí mě, že samopochvalná Křemencovka se k tomuto problému nepostaví čelem a nepíše do svého bulváru běžně o tom to problému. Mají samy se sebou zřejmě odborný problém aby osvětlili situace a důvody z nařčení a neexistence toho aby velkovčelař nějak škodil druhým menším včelařům, ale že je jen a jen přínosem pro včelaře druhé a své okolí. Každá nesnáz má řešení a to, že někomu vadí druhá, veřejně prospěšná činnost jakou je i velkovčelaření, je jen a jen závist a vypočítavost. Ten článek s fotkou převrácenýho úlu ve Včelařství je opravdu málo. Předseda celého ČSV a i tajemník by měl zasáhnout v takových případech okamžitě a osobně. K tomu je placen, aby udržovali pořádek ve své organizaci, kterou je celé ČSV.

Takové škody jaké jsou popisovány v článku Rovnosti :

http://www.rovnost.cz/zpravy/policie_soudy/Vcelari_skodna060518.html

jsou pravidelné každoroční a po celém území ČR a vedení ČSV nato kašle. P.Sedláčku v tomto jsem s Váma. Vím co je malovčelařská nevědomost a škoda, kterou páchají "odborníci".


_gp_
http://vindex.ic.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16601


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Eman (194.149.115.254) --- 22. 5. 2006
Re: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Něco zlého se stalo dobrému včelaři a člověku. Ty nemůžeš vědět, kdo to udělal (nebo?), ale hned máš závěr, že to má na svědomí člen ČSV, malovčelař, a že vedení ČSV je špatné. To všechno nelze zcela vyloučit, ale proč to hned v té souvislosti prohlašovat? Neměl bys navštívit svého psychiatra s problémem obsedantních myšlenek? česká závist je standardní pojem, to tady zná kdekdo, ale řekl bych, že mezi opravdovými včelaři je závisti méně, než dělá průměr.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16602


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Re: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Od: Eman:
> Něco zlého se stalo dobrému včelaři a člověku. Ty nemůžeš vědět, kdo to
> udělal (nebo?), ale hned máš závěr, že to má na svědomí člen ČSV,
> malovčelař, a že vedení ČSV je špatné. To všechno nelze zcela vyloučit, ale
> proč to hned v té souvislosti prohlašovat? Neměl bys navštívit svého
> psychiatra s problémem obsedantních myšlenek? česká závist je standardní
> pojem, to tady zná kdekdo, ale řekl bych, že mezi opravdovými včelaři je
> závisti méně, než dělá průměr.
........

Mé myšlenky bys měl nechat napokoji a i to své (nebo?) , protože vím svoje o problémech od doby, kdy jsem na zazimování nahlásil víc než 100 včelstev. Až si to vyzkoušíš ve velkém včelařit, tak dojdeš nato, že i myšlenka "KDO" jiný je schopen šmejdit kolem včelstev? A pravděpodobnost, že to je člen ČSV je tak vysoká, že jsi to doopravdy s tou obsedantní myšlenkou nedomyslel. Vedení dle mého názoru nepodává detajlnější a dostatek zpráv o škodách o kterých mají přehled. Neřeší preventivně a hlavně odborně jak např. mají včelaři zabezpečit práci při podletním a bezsnůškovém slídění a vybírání medu a to jako prioritu, která je důležitější víc než nějaká rámková míra nebo úl. Za každé vyloupené včelstvo druhými včelami si může včelař sám a jen sám. To je např. otom, že jsem i já obviňován, že "moje" včely vylupují druhé. Proč svaz tím že nepublikuje ve svém tisku takové problémy a řešení? Koho obhajuje a hájí? Tuším že jsi Emane říkal něco o skutečných včelařích a já tvrdím že nejen velkovčelaři mají takové trable s "odborníky".

> Byl bych rád, kdyby se stalo aby se zamyslely všechny včelařské hlavy nad nebezpečnou situací, kdy malý včelař vyhrožuje a
> činí škody včelařovi druhému a tím častěji většímu._gp_
http://vindex.ic.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16604


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (194.138.39.53) --- 22. 5. 2006
Re: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Je to obecny problem.
A bohuzel asi hluboko zakotveny. Drive stacilo, kdyz mel clovek 20-30 vcelstev a byl z nich slusne zaopatreny, a v socialistickem gleichsystemu dokonce velmi bohaty, protoze, pokud to vcelar umel, tak mu zustavala vyplata netknuta a ze vcel se mohl docela slusne zivit.
A bohuzel, zustava prilis mnoho vcelaru, kteri v podstate meli stale predstavu, ze je jejich vcely muzou jeste zivit.
Chteji podnikat v malem, rikat tomu hobby, konicek, neinvestovat a mit z toho velke prijmy. A to bohuzel bude jeste zdrojem mnoha vasni, protoze to asi pred dvema lety skoncilo.
A hleda se pachatel. Rozvratnici jsou pryc, na obchodniky ( uz i debilum dochazi, ze zrejme nejsou tou pravou pricinou problemu) uz to taky nelze moc hazet, a tak si tito lide zacnou hledat dalsi obeti.
PSNV, profesionalove atd. Bude to trvat dlouho, dokud budou vcelarit lide, kteri z toho kdysi meli slusnou zivnost, nebyli zvykly do sebe, ani do vcel investovat a ono to kupodivu jelo i 15let po Listopadu.
Az zmizi a zustanopu tady jen lidi, kteri vedi, ze maji konicka, ktery na rozdil od ostatnich konicku jim i vrati investovane penize, nekdy i troch ohodnoti jejich cas a vedle nich profici, tak to mozna bude lepsi. Protoze "hobbysta" si bude vazit moznosti spoluprace s profikem, a bude chapat, ze profik musi vydelavat i na obchodu (tedy prodavat draze nez nakupuje, a nenazyvat to zlodejnou), vydelavat na odpisy, pojisteni, odvody i dalsi naklady, ktere hobbysta nema.

Co se tyce CSV, tak pokud si zalistujete starsimi vytisky, tak tam uz mezi otistenymi dopisy najdeme vytky, ze CSV je ve vleku velkovcelaru, melo by se delat neco pro drobne a ne jen pro velke atd. A pokud pisatel plivne na vhodne osoby, PP to radi otisknou (bez komentare), a neuvedomuji si, ze si zadelavaji na dalsi problem.

Tady se nekdo rozciloval nad clankem s Paroubkem ( jestli jsem to dobre pochopil), ale ze nekolik cisel zpet se stal tercem nechutnych utoku P.Texl nechalo vetsinu klidnou.

Casopis Vcelarstvi je vizitkou vsech clenu CSV, a dle mne neni tou nejlepsi /lidskou/ vizitkou. Sprostactvi,kradeze a urazky se povazuje za normalni standard. Tak jaky je rozdil mezi tim, ze nekomu otravime vcely, na nekoho nahazime hovna, ...
V podstate je to vsechno stejna sprostarna.
Legimitizovana mlcenim a prikyvovanim naproste vetsiny clenu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16605


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pepan (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Re:Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Už jsem jednou napsal kdo chce psa bít a t.d Skuste se zamyslet nad tím kdo všechno asi má zájem na odstranění včel
včelaře bych moc nepodezíral Ti obvykle vědí ,že jeho pár včel nějaký kočovný vůz teď neohrozí .Zničené včelstvo je dnes jen přestupek s tím se policie ani nebude zabývat ,ALE PRO BOHA KDO JINÝ BY MĚL !!
Podívejte se však kolem sebe na kolika dvorcích a zahradách jsou dnes bazény v kterých občas plave utopená včela NO TO JE PŘECE HRŮZA KDO TY VČELAŘE MÁ TRPĚT ŽE !! Dále co je dnes lidí vyděšeno tak zvanou alergií, lékař jim na běžný otok dá antialergikum a neřekne jim to je normální, to za dva dny přejde tak jak tak. Vždyť by ho mohl pacient označit za neschopného a tak ho poškodit v očích veřejnosti . Dále tady máme lidi s fobií na hmyz Dnes jsou lidé díky modernímu životu tak odděleni od reality , že nemají tušení jak se získávají živočišné potraviny jsou tak zblbnuti hygienou , že když jim na půl dne vypadne elektřina tak vyhodí celý obsah ledničky jako zkažený A nejhorší je na tom všem , že každý hledá chybu na jiném než by se zamyslel nad svým chováním svou hloupstí . Tu si nikdo nepřipouští.


Pepan
> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Gustimilián Pazderka <gupa/=/seznam.cz>
> Předmět: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!
> Datum: 22.5.2006 10:21:30
> ----------------------------------------
> Prosím Vás všechny. Byl bych rád, kdyby se stalo aby se zamyslely všechny
> včelařské hlavy nad nebezpečnou situací, kdy malý včelař vyhrožuje a činí škody
> včelařovi druhému a tím častěji většímu. Přisuzuji takové jednaní jako
> idiotismus a nejvíce se mě to dotkne, když vím, že člověk jako je pan Miroslav
> Sedláček z Bučovic, který ze sebe (podle mě jim dělá akorát v... ) dělá veřejně
> přednášky, dny otevřených dveří, služby pro malovčelaře, je předsedou ZO, atp,
> atp pro ČESKÝ SVAZ VČELAŘŮ a jejich členy, ale nějaký zprominutím blb mu dělá
> škodu.
>
> A mrzí mě, že samopochvalná Křemencovka se k tomuto problému nepostaví čelem a
> nepíše do svého bulváru běžně o tom to problému. Mají samy se sebou zřejmě
> odborný problém aby osvětlili situace a důvody z nařčení a neexistence toho aby
> velkovčelař nějak škodil druhým menším včelařům, ale že je jen a jen přínosem
> pro včelaře druhé a své okolí. Každá nesnáz má řešení a to, že někomu vadí
> druhá, veřejně prospěšná činnost jakou je i velkovčelaření, je jen a jen závist
> a vypočítavost. Ten článek s fotkou převrácenýho úlu ve Včelařství je opravdu
> málo. Předseda celého ČSV a i tajemník by měl zasáhnout v takových případech
> okamžitě a osobně. K tomu je placen, aby udržovali pořádek ve své organizaci,
> kterou je celé ČSV.
>
> Takové škody jaké jsou popisovány v článku Rovnosti :
>
> http://www.rovnost.cz/zpravy/policie_soudy/Vcelari_skodna060518.html
>
> jsou pravidelné každoroční a po celém území ČR a vedení ČSV nato kašle.
> P.Sedláčku v tomto jsem s Váma. Vím co je malovčelařská nevědomost a škoda,
> kterou páchají "odborníci".
>
>
> _gp_
> http://vindex.ic.cz
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16607


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Eman (194.149.115.254) --- 22. 5. 2006
Re: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

>včelaře bych moc nepodezíral Ti obvykle vědí ,že jeho pár včel nějaký kočovný vůz teď neohrozí
----------
Souhlas Pepane. Setkal jsem se s takovou blbostí nevčelaře, že mi obvinil včely, že mu bez povolení šmejdí po zahradě a pijí nektar jeho květů, ohrožují ho a spíš bych za to měl platit já. Taky názor, něco na tom je :-) - u psa a slepic to je celkem jasný.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16610


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Karel (194.138.39.53) --- 22. 5. 2006
Re: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Souhlas Pepane. Setkal jsem se s takovou blbostí nevčelaře, že mi obvinil včely, že mu bez povolení šmejdí po zahradě a pijí nektar jeho květů, ohrožují ho a spíš bych za to měl platit já. Taky názor, něco na tom je :-) - u psa a slepic to je celkem jasný.
........
U nevcelaru je to pomerne pochopitelna negramotnost.
Co se tyce vcelaru (hlavne, bohuzel) starsich, tak tam preziva predstava, ze loupeni a jine potize zpusobuje majitel loupezicich vcel. (nikoli slaba vcelstva ve starych odrbanych netesnicich ulech)
Nehlede na nektere smutne pripady, kdy je bordelar s varoazou presvedceny, ze mu "soused" ukradl v rijnu uz nakrmene vcely. A plasty mu tam nechal:-)

Mozna by tu diskuzi slo rozdelit.
O negramotnych laicich ---> osveta
O sabotazich (kvalifikovanem pösobeni skody) o vztazich mezi vcelari. A tady bych videl problem.
Laici nekradou vcelstva a uly, nemazou cesna vazelinou, nedavaji na cesna med, atd. To jsou pomerne kvalifikovane sabotaze.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16611


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
vsusicky (81.19.46.66) --- 22. 5. 2006
Převěšování

GP-díky za vyvěšení katalogu včel.potřeb 1941.

Vše dobré.

V.Susicky

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16613


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Re:P?ev?ov?n?

Od: vsusicky:
> GP-díky za vyvěšení katalogu včel.potřeb 1941.
.....

A to netušíš jaký perfektní informace, co se furt omílají jako novinky (pod jinými názvy) se skrývají v knihovnách na Křemencovce nebo v Rosicích. Včelařina je krásná záliba. :-)

_gp_
http://vindex.ic.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16618


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                  
vsusicky (81.19.46.66) --- 23. 5. 2006
Re: Převšování

Tuším, už jsem se díval do katalogu. Jen nějak nestíhám.Ale mám poměrně dost zděděné včelařské literatury, dokonce i v polštině a němčině. Některé věci mají prostě trvalou platnost.
Vsusický

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16622


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                  
dědek pavel (89.111.93.119) --- 3. 2. 2008
lis na výrobu mezistěn

sháním lis na výrobu mezistěn prý se kupuje v Německu ale nevím kde

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27106


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Re: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Pepan:
> >včelaře bych moc nepodezíral Ti obvykle vědí ,že jeho pár včel nějaký
> kočovný vůz teď neohrozí
> ----------
Eman:
> Souhlas Pepane. Setkal jsem se s takovou blbostí nevčelaře, že mi obvinil
> včely, že mu bez povolení šmejdí po zahradě a pijí nektar jeho květů,
> ohrožují ho a spíš bych za to měl platit já. Taky názor, něco na tom je :-)
> - u psa a slepic to je celkem jasný.
........

Jste jak oba jak po přečtení Dikobrazu ne?

Problém může vzniknout úplně zabaleně a "odborně" a to jako obvinění že kočovník s těmi svými potvorami nakazí jeho včeličky nějakou nemocí. Odpověď pánové tuším a mohu suše sdělit, že takového řvouna nezajímá ani tak SVS, ale jen to pobouření. Měl jsem tu čest si odborně poklábosit s velmi uznávaným "učitelem" včelařství z okolí kde mám stanoviště a světe div se. První ho zajímalo vet. povolení. No a já ho odkázal na SVS a dal pokoj. A nakonec jsme si poklábosili o snůšce a hotovo. Každý druhý by se s takovým přístupem nepáral a poslal by "učitele" do háje co naněj slovně útočí. A nejhorší je uražená ješitnost. To si pište. A co udělá je jen v něm. Mimo jiné ....

S takovým přístupem a starostí o zdravotní stav včelstev se není problém setkat např. v radách pro ZO od právního oddělení ČSV reps. paní právničky - odborník ve včelařství. (tuším že jde o práci s mládeží)

_gp_
http://vindex.ic.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16617


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pepan (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Re:Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

i to by mohla být odpověď
http://www.super.cz/vtipky/3488-antistresova-souprava.html


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Gustimilián Pazderka <gupa/=/seznam.cz>
> Předmět: Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!
> Datum: 22.5.2006 10:21:30
> ----------------------------------------
> Prosím Vás všechny. Byl bych rád, kdyby se stalo aby se zamyslely všechny
> včelařské hlavy nad nebezpečnou situací, kdy malý včelař vyhrožuje a činí škody
> včelařovi druhému a tím častěji většímu. Přisuzuji takové jednaní jako
> idiotismus a nejvíce se mě to dotkne, když vím, že člověk jako je pan Miroslav
> Sedláček z Bučovic, který ze sebe (podle mě jim dělá akorát v... ) dělá veřejně
> přednášky, dny otevřených dveří, služby pro malovčelaře, je předsedou ZO, atp,
> atp pro ČESKÝ SVAZ VČELAŘŮ a jejich členy, ale nějaký zprominutím blb mu dělá
> škodu.
>
> A mrzí mě, že samopochvalná Křemencovka se k tomuto problému nepostaví čelem a
> nepíše do svého bulváru běžně o tom to problému. Mají samy se sebou zřejmě
> odborný problém aby osvětlili situace a důvody z nařčení a neexistence toho aby
> velkovčelař nějak škodil druhým menším včelařům, ale že je jen a jen přínosem
> pro včelaře druhé a své okolí. Každá nesnáz má řešení a to, že někomu vadí
> druhá, veřejně prospěšná činnost jakou je i velkovčelaření, je jen a jen závist
> a vypočítavost. Ten článek s fotkou převrácenýho úlu ve Včelařství je opravdu
> málo. Předseda celého ČSV a i tajemník by měl zasáhnout v takových případech
> okamžitě a osobně. K tomu je placen, aby udržovali pořádek ve své organizaci,
> kterou je celé ČSV.
>
> Takové škody jaké jsou popisovány v článku Rovnosti :
>
> http://www.rovnost.cz/zpravy/policie_soudy/Vcelari_skodna060518.html
>
> jsou pravidelné každoroční a po celém území ČR a vedení ČSV nato kašle.
> P.Sedláčku v tomto jsem s Váma. Vím co je malovčelařská nevědomost a škoda,
> kterou páchají "odborníci".
>
>
> _gp_
> http://vindex.ic.cz
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16609


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 22. 5. 2006
Re:Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

Od: Pepan:
> i to by mohla být odpověď
> http://www.super.cz/vtipky/3488-antistresova-souprava.html

:-)))) A jaká je indikace?

_gp_
http://vindex.ic.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16616


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Pepan (e-mailem) --- 23. 5. 2006
Re:Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!

stačí zkusit třeba se rozsvítí


> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Gustimilián Pazderka <gupa/=/seznam.cz>
> Předmět: Re:Nebezpecny zivel v CSV skodi !!!!
> Datum: 22.5.2006 20:08:22
> ----------------------------------------
> Od: Pepan:
> > i to by mohla být odpověď
> > http://www.super.cz/vtipky/3488-antistresova-souprava.html
>
> :-)))) A jaká je indikace?
>
> _gp_
> http://vindex.ic.cz
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16624


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu