77639

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


madra (83.100.212.100) --- 19. 10. 2006
Re: Kvalita českého medu

když čtu odpovědi na tento příspěvek, tak jediný důvod proč je český med v haji je, že jsme si jako narod do dneška nezvykli kupovat ne podle kvality, ale podle ceny. Pokud jdeme nakoupit, tak zajdeme do superhyper marketu, kde je vše pod jednou střechou a kntrolujeme ceny. Málo kdo si spočítá, že když tu skleničku o obsahu 0,5 kg za 44 přepočítá na kilo, že u včelaře by ho dostal za stejnou cenu a chutnější. dále pak, že v městech mladí lidé a ty co nemají chalupy na vesnici, nevedí kde ho koupit. Seznam včelařů je na internetu, ale mezi náma ani mne by tam nenapadlo ho hledat na strankach ČSV. A pokud nemáte známého včelaře, tak jdete do Billy, plusu a nebo lidlu.
To, že se tu hádají výkupci medu se včelařema je zbytečné a nanic dobré. Každý obchodník generuje zisk tím, že koupí levnějš, než prodává a jestliže by mu zdejší řetezce nabýdli lepší cenu, tak by neprodával s vyššímy naklady do zahraničí.
Jednoduše to shrnu:

a) pokud bude vědet člověk že koupí med dobře a ne daleko pujde tam (spočítejte v Praze počet cedulí o prodeji medu ze dvora, nebo i v jiném městě)

b) pokud budou donuceni řetězce prodávat kvalitni zboží, byt za vyšší cenu a my přestaneme být banánová repulika kde je možný naprosto všechno (dejte lidem levnější banány a oni u vas nakoupí + kvalita výrobků které jsou za suprčupr cenu (uzeniny, med, mléko) tak se zvedne i výkupní cena.

c) často opomijený fakt, že vám řetezce přepočítaj cenu za 100 g a ne kilo. (koukni mámo 10 deka medu jen za 9,9.. to je levnější než vašek a buřty za 39,90..jeeee)

d) internetová databáze prodejců medu, nemá extra význam, ani když se vytiskne do časopisu včelařství, protože to si nejčasteji prohlížejí samotní včelaří, ale neuškodila by i inzerce prodejců od čsv v regionálních listech... (sice to stojí peníze, ale...)

Tímto nechci nějaké řetezce urazit , či pomluvit, ale ani bránit, Vím jaký si dávají od dodavatelů podmínky (pul roku splatnost, 100% vratky a spol) ale i o nás lidech protože všichni obchodnící využívají mantynely které jim stanovil zákon, ale hlavně mi zakaznící....

Madra

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19020


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
madra (83.100.212.100) --- 19. 10. 2006
Re: Kvalita českého medu

ehm... pravopis promiňte.... nikdy mi nešel :-((

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19021


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu