78508

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel K. (213.192.21.67) --- 24. 10. 2006
použití Blinovy přepážky

V posledním čísle Včelařství v tématu Nová moderní metoda chovu včel ve 21.století ing.Vladimír Řeháček zmiňuje o používání Blinovy přepážky v souvislosti s normovaným plodováním.Snažil jsem se ve svém okruhu včelařů zjistit oč se vlastně jedná, bohužel nezjistil jsem ani literaturu, která by se tímto zabývala.Může mi prosím někdo zasvěcený do této problematiky poradit, případně odkázat na odbornou literaturu. Myslím, že to bude zajímat i ostatní včelaře.
Předem děkuji za odpověď
Pavel K.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19056


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
pavel (85.71.53.209) --- 24. 10. 2006
Re: použití Blinovy přepážky

Pan Řeháček svoji metodiku prodává. Stačí mu zavolat.Ale nedozvíte o moc víc než popsal postupně ve Včelařství.
Můj názor na p. Řeháčka: je to již starý pán - teoretik, který si chce psaním článků přivydělat nějakou tu korunu k důchdu. Na jeho články a si každý udělá svůj názor. Já se jen divím, že mu ta slohová cvičení na pokračování (např. hubení potkanů v JZD)redakce Včelařství ještě bere. Vždy je to pořád pořád dokola. Myslím, že máme fundovanější odborníky i praktiky.

Myslím to v dobrém.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19057


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 24. 10. 2006
Re:pouití Blinovy pøepüky

Od: Pavel K. :

> V posledním čísle Včelařství v tématu Nová moderní metoda chovu včel ve
> 21.století ing.Vladimír Řeháček zmiňuje o používání Blinovy přepážky ...
......

Přepážka je přepážka. Při používání přepážek jde jistý způsob zužování včelstev. Jestli je to něco nového v případě Blinovy přepážky nevím, ale co jsem vypozoroval, tak při studené stavbě - pozici rámků v úlu je ta přepážka potřeba dvakrát. Počítám, že je u toho vyzdviženo nějaké přenášení zásob ze "zakrytých" zásobních rámků.

(nasel jsem jen foto na:

http://www.vcelimed.cz/sezona/matkylinie.asp
)

Jinak komorování bylo vždy spojeno s přípravou před nebo během zazimování včelstva a jarním rozvojem ... a jestli je to něco jako progresivního nevím.

Nic na komorování zprominutím nevidím. Vždy jde o kondici včelstva a jestli by mě táhlo něco přepažovat, tak to raději nepoužívám. Když jsem si asi před čtyřmi lety udělal polystyrenové přepážky, tak skončily jako nevyužité, zrušené a rozebrané při izolování vík. Prostě zavazely.

Ovšem to, u Blinovy přepážky ... ??



_gp_
http://vindex.ic.cz
_______________________________________________
Konference Vcely
Vcely/=/v.or.cz
http://v.or.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/vcely

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19058


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Stonjek (213.151.87.64) --- 24. 10. 2006
Blinova přepážka

Nezapomeňte, že komorování ala Řeháček je přesně napasováno na včelaření v Dadantech a tam svůj význam rozhodně má. Pro majitele jiných úlových systémů se jedná spíš o zajímavost bez většího praktického využití.
Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19059


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Karel (194.138.39.52) --- 25. 10. 2006
Re: Blinova přepážka

Pokud někdo víte, kde je ta Blínova přepážka, Eurodadant a technologie popsána (podrobněji), tak dejte vědět.
Na mě to zatím působilo (nekonečné seriály ve Včelařství), že je to oslava něčeho, co nikdy nebylo nějak podrobně (ve Včelařství) popsáno. Ale možná to kdysi dávno mohlo být publikováno.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19060


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
A.Turcani (62.168.124.222) --- 25. 10. 2006
Re: Blinovova přepážka

Pravdu majú tí, čo hovoria o tzv.blinovovej priehradke -prepážke ako o komorovaní včelstva v skorých jarných mesiacoch. Komorovaním sa malo dosiahnu rozdelenie plodiska na dve časti, na plodovú a kŕmnu komoru, aby včelstvo mohlo lepšie využi biologickú teplotu na svoj rýchlejší rast včelstva v zúženom priestore. Blinov bol sovietsky včelár a veža sa o ňom písalo vo včelárskej literatúre (a včelári mu i verili) v 50 a 60-tich rokoch v minulom storočí. Bola to lákavá myšlienka a podžahol som jej i ja. Môžem smelo napísa, že to bol poriadny omyl, lebo silné včelstvo ani vtedy a ani dnes nepotrebuje na svoj rast žiaden zúžený priestor, ani uteplený úž a slabé včelstvo zvl᚝, pretože za priehradkou bolo chladno a včely nedokázali za priehradku prejs. Priehradka mohla by drevená, hobrová, slamenná, roberoidová a pod. ktorá mala v hornej tretine vodorovný otvor 15x100mm. Zakladala sa tak, aby v plodovej komore ostali len plodové plásty, max. jeden menším množstvom zásob na rozšírenie plodu a na kŕmnu, kde boli preložené všteky plásty so zásobami. Postupne ako matka kládla vajíčka (a mala ich klás rýchlo a veža) v plodovej komore, zo zásobnej sa vo vhodnej chvíli prekladal ďalší plást a tak pekne dookola.Veža práce a časté zásahy do včelstva. Čo je na tomto systéme moderné a k tomu akoby určené pre 21. storočie!?, keď dnes včelári pracujú s celými debničkami a s jarným rastom nemajú problémy? Je pravda, že obdobie posledných 25rokov bolo mimoriadne prajné pre včely a zároveň pre včelárov, lebo roky 1955 až 1980 boli opačne neprajné a včelári hžadali spôsoby aby chovali silné včelstvá s jednou matkou a to sa zdalo pri použití Blinovovej priehradky možné. Opak bol pravdou. Len dúfajme, aby sa takáto nevhodná 25 ročná preióda nevrátila, lebo aj to je možné. Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19062


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
Karel (194.138.39.52) --- 25. 10. 2006
Re: Blinovova přepážka

Těch 25 let dobrých a špatných je prý klimatology potvrzený jev.Každých asi 50 let začíná cyklus oteplování a ochlazování. Nyní by měla následovat opět chladná půlperioda. Klimatologové prý asi před pěti lety udělali prognozu, jaký typ počasí máme očekávat a vyšla jim. Zatím většinou. Ubyde podzim a jaro, léto a zima se protáhnou a budou se prudce měnit. Srážky už jsem zapoměl, ale mám dojem, že jim zatím nevyšly, ty snad měly být v zimě malé a vlétě velké. Nás myslím zajímají teploty a ty snad včelám dosud vyhovují. Pokud nebudou zimy ještě extrémnější, tak je dobré, že jsou bez výkyvů a jaro přijde najednou a v plné síle. Myslím, že takové ty prolety v únoru a březnu, tak při nich včely asi jen mrzly na sněhu, když je na chvilku vylákalo sluníčko.

K té přepášce. Kdysi jsem si udělal dva 13r nástavky, abych vyzkoušel a napodobil technologii zadováků o které mi každý básnil. Jedno dno bylo na teplou a druhé na studenou stavbu.
Zkoušel jsem v nich přepážku hlavně v podletí, aby si včely snesly zásoby do plodiště - k chomáči a plásty za přepážkou vyprázdnili.
Moc to nefungovalo. Ani pak na jaře.
K jarnímu léčení nosematozy se nemohu vyjádřit, nesleduji nosemu, i když mikroskop mi Ježíšek přinesl. :-))
Ale pokud má mít přepážka zužovací a uteplovací efekt, tak u 13 rámků asi ano. U 10R nástavku není nad to, když je včelstvo zůženo dvěma bočními deskami(nástavku), včely obsedají plně 9 uliček a visí do poloviny spodního nástavku.

Možná snad u nějakého slabého včelstva. Ale tam je možné dát místo přepážky pořádně nabouchaný zásobní plást/y/ a uteplení bude možná stejné.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19063


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Sroll Josef (e-mailem) --- 25. 10. 2006
RE: Blinova pøepüka

Použití Blinovy přepážky je popsáno v knize doc.Svoboda a kol.: Včelařství, která vyšla v roce cca 1956. Kdysi jsem ji také zkoušel někdy v šedesátých letech(jako mnoho jiných praktik), vyrobil jsem ji z 2xsololit, mezi asi 5mm pěnový polystyren. Otvor jsem oplechoval plechem z konzervy, aby včely nemohly k tomu polystyrenu. V moravském univerzálu se jím u zesláblých včelstev na jaře oddělila přední část s plodem od zadní části s roztroušenými zásobami. Včely obvykle zásoby přenesly do přední části a zadní souše bylo možno odebrat. Z takového žebráka však stejně není výnos a s léty přibývajícím časovým zaneprázdněním jsem tuto praktiku jako neefektivní opustil.
Pepa

-----Original Message-----
From: vcely-bounces/=/v.or.cz [mailto:vcely-bounces/=/v.or.cz] On Behalf Of Karel
Sent: Wednesday, October 25, 2006 6:28 AM
To: Včelařský mailing list
Subject: Re: Blinova pøepåka

Pokud někdo víte, kde je ta Blínova přepážka, Eurodadant a technologie popsána (podrobněji), tak dejte vědět.
Na mě to zatím působilo (nekonečné seriály ve Včelařství), že je to oslava něčeho, co nikdy nebylo nějak podrobně (ve Včelařství) popsáno. Ale možná to kdysi dávno mohlo být publikováno.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19065


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
Stonjek (213.151.87.64) --- 25. 10. 2006
Re: Blinova pĂ_epĂĽka

Znovu připomínám, že komorování je specifické pro Dadant včelaření.Př Řeháček tak velmi chytře vyřešil vkládání mezistěn na jaře do úlu, které by jinak bylo cca 4 x pracnější. Všechny teoretiky bych pak chtěl upozornit, že další práce je v plodišti až další rok při novém komorování./Při fumigaci v podmetu a výměně matky v září oddělkem/ Takže ono to zase tak zastaralé není a ve spojení s Dadantem je super. Nebo si myslíte, že bych 60 včelstev komoroval, kdyby to nemělo pro mě řadu výhod??? Př Cimala kdysi prohlašoval, že komorovat nebude z uvedených důvodů, ale vyzkoušel ho a ejhle - komoruje a je to včelař profesionál a vyhlášený chovatel matek.No a komu Dadant nic neříká, tak je zbytečné o komorování uvažovat.Ždraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19066


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                  
Karel (194.138.39.56) --- 25. 10. 2006
Re: Blinova pĂ_epĂĽka

komu Dadant nic neříká,
.....
Dobrá, tak se znovu ptám, byl někde (ve Včelařství, nebo jinde na webu, atd.) popsán EUROdadant a technologie. Ve Včelařství bylo popsáno mnoho papíru, kde se vychvaloval a kritizovali v jeho světle všechny další technologie a konstrukce (možná oprávněně), ale že bych někde četl nějaký popis a případně jak v něm včelařit, tak na to si nevzpomínám.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19067


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                     
Stonjek (213.151.87.64) --- 25. 10. 2006
Re: Blinova pĂ_epĂĽka

Jasně. Co píše př. Řeháček ve Včelařství moc nečtu, protože ideální včelařský text si představuji poněkud jinak, diplomaticky řečeno. Stačí mu ale zavolat a on za cca 150 Kč pošle metodiku včelaření v Eurodadantu a jakkoliv ve Včelařství jeho články působí někdy rozpačitě, tak tahle metodika nemá chybu a každý, kdo chce Dadant vyzkoušet tak tímhle úkonem by měl začít. Jinak včelaření v ED či jiných modifikacích je tak jednoduché, že žádný návod i pro mírně rozkoukaného včelaře není potřeba. Z metodiky stačí používat po rozkvětu olše komorování a v sezoně pod plodiště dávat polonástavek s několika stavebními rámky jako významné protirojové opatření a pak už všichni Dadantisté včelaří stejně, protože to pro svoji jednoduchost ani jinak nejde.Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19068


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                  
Radim Polášek (e-mailem) --- 26. 10. 2006
Re: Blinova pA_epAYka

Nevím, jak je to konkrétně v Dadantech, ale správně provedené komorování
pomáhalo řešit problém nedostatku snůšky v předjaří. To je v době, kdy je v
teplém období v poledne na slunci i 20 st C, včely jsou všechny venku, ale
kromě pár sněženek, lýkovce a podobně otužilých květinek nic pro včely není.
Co jsem si všiml, tak včely v takové době dost intenzívně hledají a běžně se
i vzájemně vykrádají. Při komorování potom včely v noci a špatném počasí
žijí z zásob kolem plodového tělesa a za tepla kolem poledne vybírají zásoby
z komory. Simuluje se tím snůška a proto taky takové včely intenzívněji
plodují a rozvíjejí se. Podobně u nastavků v té době funguje přehození
horního a spodního nastavku, kdy včely zásoby z spodního nastavku přenášejí
v teplém období nahoru nebo když v zadováku s 14 rámky jsem při jarní
prohlídce umístil plodové hnízdo u česna a vzadu za okýnko a oddělené 1 - 2
polovystavenými mezistěnami jsem dával staré plásty s odvíčkovanými
zásobami nebo když na stanovišti některé včelstvo přes zimu uhyne a ostatní
mu za pěkného počasí postupně vybírají zásoby a stihnou to dříve, než se
oteplí natolik, že toto včelstvo bude v doletu ostatních včelstev v okolí. Z
toho vyplývá, že při komorování za prvé musí mít včelstvo dostatek zásob
kolem plodu, aby normálně vyžilo v noci a v chladných obdobích a komora musí
být dostatečně oddělena od včelstva, aby včelstvo plásty v komoře považovalo
za cizí a zároveň přístupná teplu z venku.

R. Polášek

----- Original Message -----
From: "Stonjek" <e-mail/=/nezadan.iol.cz>
To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Wednesday, October 25, 2006 11:31 AM
Subject: Re: Blinova pA_epAYka


> Znovu připomínám, že komorování je specifické pro Dadant včelaření.Př
> Řeháček tak velmi chytře vyřešil vkládání mezistěn na jaře do úlu, které
by
> jinak bylo cca 4 x pracnější. Všechny teoretiky bych pak chtěl upozornit,
> že další práce je v plodišti až další rok při novém komorování./Při
> fumigaci v podmetu a výměně matky v září oddělkem/ Takže ono to zase tak
> zastaralé není a ve spojení s Dadantem je super. Nebo si myslíte, že bych
> 60 včelstev komoroval, kdyby to nemělo pro mě řadu výhod??? Př Cimala
kdysi
> prohlašoval, že komorovat nebude z uvedených důvodů, ale vyzkoušel ho a
> ejhle - komoruje a je to včelař profesionál a vyhlášený chovatel matek.No
a
> komu Dadant nic neříká, tak je zbytečné o komorování uvažovat.Ždraví R.
> Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19069


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                     
Honza Jindra (84.244.102.138) --- 26. 10. 2006
evidenční kontrola včelstev

Dnes jsem absolvoval kontrolu Českou státní plemenářskou inspekcí. Kontrola byla provedena u tří včelařů v naší ZO.
Pokud jste ještě neodeslali evidenční listy do Hradištka, učiňte tak ihned. Jdou po nepořádku!!!
Honza

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19070


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                        
Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 26. 10. 2006
Re:evidenèní kontrola vèelstev

Evidenční listy, jestli není žádná změna ve stavu včelstev, bydlišti chovatele, umístění stanoviště včelstev atp. se odesílat nemusí pokud vím a je jen a jen dobře, že se někdo začíná zabývat alespoň podle příspěvku rutiními kontrolami stavů včelstev. Jinak evidence funguje jako úřední záznam a v případě hlášení včelstev pro dotaci 1D musí souhlasit i stav v evidenci v Medníku pod Hradišťkem.

Prostě rutina.


Kontrolu účetních a úředních podkladů při hospodaření a prohospodaření ve Včele Předboj nedokážou zodpovědní lidé dát ani na stůl ÚV ČSV a ani ÚKRK ČSV.


Ještě, že je v ČSV oprášen nový skartační řád.

Pěknej večer.


_gp_
http://vindex.ic.cz




> ------------ PĹŻvodnĂ­ zprĂĄva ------------
> Od: Honza Jindra <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: evidenèní kontrola vèelstev
> Datum: 26.10.2006 20:07:13
> ----------------------------------------
> Dnes jsem absolvoval kontrolu Českou státní plemenářskou inspekcí. Kontrola
> byla provedena u tří včelařů v naší ZO.
> Pokud jste ještě neodeslali evidenční listy do Hradištka, učiňte tak ihned.
> Jdou po nepořádku!!!
> Honza
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19072


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                           
Petr Lokvenc (e-mailem) --- 26. 10. 2006
Re: Re:evidenèní kontrola vèelstev

Dovolím si oponovat. Ty evidenční listy jako při prvním hlášení snad opravdu
ne, ale jednu z kopií, které rozesílali, s případnými změnami ano. (Alespoň
podle jejich sdělení a informací na svazových školeních a dokumentech).
S přátelským pozdravem
Petr

----- Original Message -----
From: "GustimiliĂĄn Pazderka" <gupa/=/seznam.cz>
To: <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Thursday, October 26, 2006 8:41 PM
Subject: Re:evidenèní kontrola vèelstev


Evidenční listy, jestli není žádná změna ve stavu včelstev, bydlišti
chovatele, umístění stanoviště včelstev atp. se odesílat nemusí pokud vím a
je jen a jen dobře, že se někdo začíná zabývat alespoň podle příspěvku
rutiními kontrolami stavů včelstev. Jinak evidence funguje jako úřední
záznam a v případě hlášení včelstev pro dotaci 1D musí souhlasit i stav v
evidenci v MednĂ­ku pod HradiĹĄĹĽkem.

Prostě rutina.


Kontrolu účetních a úředních podkladů při hospodaření a prohospodaření ve
Včele Předboj nedokážou zodpovědní lidé dát ani na stůl ÚV ČSV a ani ÚKRK
ČSV.


Ještě, že je v ČSV oprášen nový skartační řád.

Pěknej večer.


_gp_
http://vindex.ic.cz




> ------------ PĹŻvodnĂ­ zprĂĄva ------------
> Od: Honza Jindra <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: evidenèní kontrola vèelstev
> Datum: 26.10.2006 20:07:13
> ----------------------------------------
> Dnes jsem absolvoval kontrolu Českou státní plemenářskou inspekcí.
> Kontrola
> byla provedena u tří včelařů v naší ZO.
> Pokud jste ještě neodeslali evidenční listy do Hradištka, učiňte tak
> ihned.
> Jdou po nepořádku!!!
> Honza
>
>
>




--------------------------------------------------------------------------------


_______________________________________________
Konference Vcely
Vcely/=/v.or.cz
http://v.or.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/vcely

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19073


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                              
Honza Jindra (84.244.102.138) --- 26. 10. 2006
Re: Re:evidenĂ_nĂ_ kontrola vĂ_elstev

Mohli by jste mi pomoct se zobrazováním Vašich zpráv?
Rád bych se i k některým příspěvkům vyjádřil, ale z tohohle paznakovýho hnoje nejsem moudrej. Nejspíš pujde asi o Linux co?
Jinak jsem se vyjádřil inspektorce srozumitelně o tom, že nechápu jak nám můžou dávat v 21. století další evidenční čísla, když ostatní pochopili, že rodné číslo stačí.
Z evidence celé naší ZO mám k dispozici sotva polovinu evidenčních čísel chovatelů a jen pár evidenčních čísel stanoviš. Po dva roky bombarduju Hradištko aby mi údaje doplnili ale marně.
Honza

DovolĂ_m si oponovat. Ty evidenčnĂ_ listy jako pĹ™i prvnĂ_m hlĂ_Ĺ_enĂ_ snad opravdu
ne, ale jednu z kopiĂ_, kterĂ© rozesĂ_lali, s pĹ™Ă_padnĂ_mi zmÄ_nami ano. (AlespoĹ_
podle jejich sdÄ_lenĂ_ a informacĂ_ na svazovĂ_ch Ĺ_kolenĂ_ch a dokumentech).
S pĹ™Ă_telskĂ_m pozdravem
Petr

----- Original Message -----
From: "GustimiliĂ_n Pazderka"
To:
Sent: Thursday, October 26, 2006 8:41 PM
Subject: Re:evidenĂ_nĂ_ kontrola vĂ_elstev


EvidenčnĂ_ listy, jestli nenĂ_ ĹžĂ_dnĂ_ zmÄ_na ve stavu včelstev, bydliĹ_ti
chovatele, umĂ_stÄ_nĂ_ stanoviĹ_tÄ_ včelstev atp. se odesĂ_lat nemusĂ_ pokud vĂ_m a
je jen a jen dobĹ™e, Ĺže se nÄ_kdo začĂ_nĂ_ zabĂ_vat alespoĹ_ podle pĹ™Ă_spÄ_vku
rutinĂ_mi kontrolami stavĹŻ včelstev. Jinak evidence funguje jako úřednĂ_
zĂ_znam a v pĹ™Ă_padÄ_ hlĂ_Ĺ_enĂ_ včelstev pro dotaci 1D musĂ_ souhlasit i stav v
evidenci v MednĂ_ku pod HradiĹ_ĹĽkem.

ProstÄ_ rutina.


Kontrolu účetnĂ_ch a úřednĂ_ch podkladĹŻ pĹ™i hospodaĹ™enĂ_ a prohospodaĹ™enĂ_ ve
Včele PĹ™edboj nedokĂ_Ĺžou zodpovÄ_dnĂ_ lidĂ© dĂ_t ani na stĹŻl ÚV ČSV a ani ÚKRK
ČSV.


JeĹ_tÄ_, Ĺže je v ČSV oprĂ_Ĺ_en novĂ_ skartačnĂ_ Ĺ™Ă_d.

PÄ_knej večer.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19074


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                                 
Karel (194.228.168.231) --- 27. 10. 2006
Re: Re:evidenĂ_nĂ_ kontrola vĂ_elstev

Jinak jsem se vyjádřil inspektorce srozumitelně o tom, že nechápu jak nám můžou dávat v 21. století další evidenční čísla, když ostatní pochopili, že rodné číslo stačí.
......
Tak v tomto jsou nevině.
Nejen fyzické osoby, ale i právnické mohou chovat včely. Nehledě na duplicity v rodných číslech a ochr.osobních údajů - komplikace se zákonem.

V tom, jakým způsobem ČMSCH funguje a jaký formulář rozesílá - není na něm doručovací adresa,pokaždé po ní musím pátrat-atd už nevině nejsou.

Proč do toho montujou ZO a ČSV je taky divné. Zákon registraci ukládá včelaři, nikoli ČSV. Tomu včelař ze zákona není nic povinen.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19075


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                                 
Eman (194.149.115.254) --- 27. 10. 2006
Re: Re:evidenĂ_nĂ_ kontrola vĂ_elstev

To je úplně zbytečné. Hradiško ti nepomůže, nesmí nic vyzradit. Poradil bych ti tento postup jak doplnit reg. čísla: 1. Vyzvat včelaře, aby ten papír z Hrad. přinesli (mají kopii). U nás se odevzdal vyplněný formulář jednateli a ten to hromadně odesílal (a přitom si to opsal).
2. Spojit se s veterinární správou, požádat je a ti mají do registru přístup. Chybějící údaje tak doplnit. Nejlépe v souvislosti s odevzdáváním vzorků měli, kde musí být čísla na protokolech, jinak ta čísla k ničemu jinému v ZO nepotřebuješ (možná se pletu).

>..Po dva roky bombarduju Hradištko aby mi údaje doplnili ale marně.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19076


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

                                    
A.Podhájecký (82.99.163.242) --- 27. 10. 2006
Re: Re:evidenĂ_nĂ_ kontrola vĂ_elstev

Zavolal jsem tam a ochotně mně chybějící čísla po nahlášení adresy nadiktovali do telefonu.
Tonda

>To je úplně zbytečné. Hradiško ti nepomůže, nesmí nic vyzradit. Poradil bych ti tento postup jak doplnit reg. čísla: 1. Vyzvat včelaře, aby ten papír z Hrad. přinesli (mají kopii). U nás se odevzdal vyplněný formulář jednateli a ten to hromadně odesílal (a přitom si to opsal).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19077


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Radim Polášek (e-mailem) --- 25. 10. 2006
Re: Blinova poepáka

Já to komorování chápu jako spíš pomocnou operaci, která umožní za přepážkou
získat na jaře prázdné staré rámky velké výšky, které se bez vytáčení a
jiného zbavování sladiny v plástech. mohou rovnou vyřezat a vyvařit. Takže
je to opatření pro jakýkoliv úlový systém s velkými rámky v plodišti, které
se nikdy nemají dostat do medometu a malými pro med. Takže medomet při
takovém včelaření může být dělaný jenom na nízké rámky, tudíž malý a
skladný, zároveń se ale využije dobré plodování včelstva na vysokých
rámcích. Sám uvažuji na podobné variantě Langstrothu Jumbo. Ale dříve to
bylo docela béžné opatření, které hlavně pomáhalo rozvoji slabých tehdy
běžných včelstev bez ohledu na rámkovou míru.

R. Polášek

----- Original Message -----
From: "Stonjek" <e-mail/=/nezadan.iol.cz>
To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Tuesday, October 24, 2006 10:35 PM
Subject: Blinova poepáka


> Nezapomeňte, že komorování ala Řeháček je přesně napasováno na včelaření v
> Dadantech a tam svůj význam rozhodně má. Pro majitele jiných úlových
> systémů se jedná spíš o zajímavost bez většího praktického využití.
> Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19061


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(e-mailem) --- 25. 10. 2006
Re:pouití Blinovy pøepüky

Četl jsem to taky a myslím si , že je to přepážka kterou používal v padesátých letech můj děda ve slezanu a bylo to prkénko osíle asi 5mm a uprostřed byla asi 1" díra slezan měl čtyři patra ve dvou se zimovalo pak byla ta přepážka a ve třetím byldalší zásoby ktré pak v předjaří včely odčerpávaly Já si myslím že to je ono.

Pepan

> ------------ PĹŻvodnĂ­ zprĂĄva ------------
> Od: Pavel K. <pavelkovarik/=/tiscali.cz>
> Předmět: pouití Blinovy pøepáky
> Datum: 24.10.2006 17:30:04
> ----------------------------------------
> V posledním čísle Včelařství v tématu Nová moderní metoda chovu včel ve
> 21.století ing.Vladimír Řeháček zmiňuje o používání Blinovy přepážky v
> souvislosti s normovaným plodováním.Snažil jsem se ve svém okruhu včelařů
> zjistit oč se vlastně jedná, bohužel nezjistil jsem ani literaturu, která
> by se tímto zabývala.Může mi prosím někdo zasvěcený do této problematiky
> poradit, případně odkázat na odbornou literaturu. Myslím, že to bude
> zajímat i ostatní včelaře.
> Předem děkuji za odpověď
> Pavel K.
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 19064


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu