78128

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


V.Banýr (88.102.157.168) --- 5. 2. 2007
Cena medu 20619

Pane Karle. Větou,tady kurví ceny nějaký a jeho jméno jste v mých očích normální ubožák.Co Vám je do toho za jaké ceny prodává.To by byly příspěvky do Včelařství.To by byla úroveň.
Cena medu Plus Mnich.Hradiště 29,90 - 500g.
Přátele včel zdraví V.B.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20627


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Radek Krušina (195.39.121.166) --- 6. 2. 2007
Re: Cena medu 20619

V. Banýr napsal:
>Pane Karle. Větou,tady kurví ceny nějaký a jeho jméno jste v mých očích normální ubožák.
>Co Vám je do toho za jaké ceny prodává.To by byly příspěvky do Včelařství.To by byla úroveň.
>Cena medu Plus Mnich.Hradiště 29,90 - 500g.
Přátele včel zdraví V.B.
......

Chci se zastat Karla.
Jestli se nemýlím, Jiruš je jeho příjmení.
Psal to sám na sebe.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20628


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 6. 2. 2007
Re: Cena medu 20619

Pane Karle. Větou,tady kurví ceny nějaký a jeho jméno
...........
DObrý den,
myslel jsem že, v mailu je moje jméno i příjmení :-))

A opravdu si myslím, že tam kurvím ceny. Solidní cena za medovicový med by měla začít v tuto roční dobu na 120 Kč (pamatuji dobu, kdy jsem tvrdil, že 140,- /VN/) při domácím prodeji sousedům a kamarádům. V sociálních případech (staří lidé, atd) plus sklenice květového atd. dle uvážení.
V podstatě je dobré naučit lidi, aby si chodili zavčasu, kdy je med vytočený a najednou. Takže nejsem v rozporu, když rovnou tvrdím, že v létě nemůžeme vyvěsit na plot ceduli Prodej medu - sleva až 50%. A pokud se dostane až na 50Kč, je to každého věc. Hlavně když nelepí na plot ceduli MED 50,-Kč (a při tom si přiráží za sklenice i za stočení medu). Jaké při tom stanovíme podmínky je každého věc. Pokud si někdo neví rady, prosím, můžu o tom napsat článek, jak se prosazuje cena, marže, slevy, bundlování atd. Je to poměrně jednoduchá a nudná záležitost.
ALe obávám se, že bych s tím článkem dopadl jak před lety s Prodejem medu ve VN. Nebyl by pochopen a místo toho, že by !!!včelaři sami měli dělat marketing medu !!!, se tam zvrhla diskuze do nějakých přiblblých sklenic, které sami o sobě nic neřeší a marketing nedělají, stejně tak jen tisk letáků atd.
Ještě jednou, k té mé ceně. Stanovil jsem si jí před více jak rokem, po průzkumu. Rozhodující bylo, že vedle prodával v zelenině med včelař za 80. Protože se jednalo o srovnatelné a konkurující si obchody, nemohl jsem výš a tehdy by to ani nešlo. Byla tady okolo nízká cenová hladina.
Mezitím se podmínky změnili, ale nestojí mi to vzhledem k nízkému objemu prodeje měnit dojednané podmínky. Slouží mi to opět jako důkaz k tvrzení, že samotná nízká cena nezvýší objem prodeje!!!
Vedle v potravinách se objevil už před rokem med o 60% dražší, při stejném balení (tehdy asi 350g) a prodalo se ho tam víc jak v zelenině:-), kde byl lacinější.
Jinými kanály, než přes pult prodejny prodám podstaně víc medu.

Jen bych chtěl ještě znovu upozornit, že to, zakolik prodáváme med je soukromá věc. Pokud máme zájem na existenci včelařství jako oboru, už tomu tak není. Jsou tu lidi, kteří jsou na ceně medu závislí existenčně, a taky tito velkovčelaři obor drží. Ekonomicky. (já mezi ně nepatřím, pro mě jsou včely koníček - to jen pro obvinění ze střetu zájmů)

A jak psal Radek Krušina (děkuji za zastání :-) ) je dobré číst Včelařství pozorně. Politika se zřejmě mění, jen se nepřiznají chyby (obvyklý standard). Takže doporučuji k pozornému přečtění úvodník (jak za starých dob, když jsme chtěli vědět co nám strana chystá .-) o přejmenování cechu.
Je tam napsáno, že má zžejmě př. Loefelmann chodit častěji ke včelám vybírat poštu, aby nepropásl možnost s pomocí začlenit iniciativy do struktur svazu :-)
A pak je tam zmíňka o nebezpečí s pokoutním prodejem medu, či tak nějak.

Nemám rád poručíky Duby s jejich:"..již před válkou jsme o tom hovořil s panem okr, hejtmanem..", ale nejen já to psal na této konferenci a i v Prodeji medu(VN) - nekontrolvaný a živelný prodej medu je nebezpečný a ohrožuje slušné včelaře.


Přátelé, mějte se, jsem již zdráv (tělesně) a odcházím do fabriky budovat radostně kapitalismus (je to pořád stejná sranda, jak za mlada socialismus), jen co ještě pohlídám děti, než přijede žena od doktora.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20631


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 6. 2. 2007
Re: Cena medu 20619

Cena medu Plus Mnich.Hradiště 29,90 - 500g.
Přátele včel zdraví V.B.
.......
Jak tam drží etikety? Chtělo by to dataz na veterinu, jestli tato šarže byl akontrolván ana mor a skoupit místo cukru na krmení a do sklenic stáčet vlastní med.

Nechci nikoho urážet, že nakupuje v diskontu. My nejsme tak bohatí, abychom mohli jezdit nakupovat často do velkoprodejen, šetříme a nakupujeme v malém městě - a málo utratíme), ale je třeba vzít v úvahu, že ne všichni a všechno nakupují v diskontech. Je třeba obejít i jiné prodejny. Závody o nejnižší cenu končí blbě pro většinu účastníků závodů. Vítěz je většinou jen pořadatel!!
Tady u nás zase v pověstech a bajkách vítězí Polsko, prý tam je med za XX. Velmi rádi to opakují mnozí včelaři, aby si zdůvodnili svoji nízkou cenu.
Mě je to jedno, pokud ti samí nenadávají obchodníkům, EU, státu,... že likvidují včelaře.
HOWG

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20633


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu