78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Včelař Josef (88.100.88.194) --- 11. 2. 2007
Re: Obroda Čsv v nedohlednu. ........

Přátelé, chlapi. V žádném případě nechci dělat chytrého. Plně uznávám právo, že každý si může v konferenci zvolit jakékoliv téma a vyjadřovat k němu své názory. Domnívám se ale, že by bylo dobré, aby každý volil takové téma, resp. se k němu vyjadřoval, které svým intelektem zvládá. Není to nic omezujícího. Někdy je lépe jen naslouchat. Někdo zvládá, jak připojit na sto metrů elektrospotřebič, jiný, jak dojet pro léčivo, další např., jak se pastuje med. Ruku na srdce - kolik z nás je schopno smysluplně, věcně a zodpovědně se zabývat problémem, jak obrodit ČSV. Myslím si, že vážnost tohoto problému si nezaslouží, někteří promiňte, přihlouplou (snad někdy až infantilní) diskusi. Snažme se, pokud možno i na naší konferenci vystupovat, jako dospělí lidé. Lidé, které pojí společný zájem (koníček) o včely a včelaření v naší zemi. Hledejme kolem sebe takové kolegy, o nichž si myslíme, že na výše zmíněný problém obrody mají. Neodrazujme je. Nedělejme ze sebe přihlouplé stádo. Stádo, kterému nemá cenu, aby ti nejschopnější z našich řad chtěli věnovat svouji energii.
Josef

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20731


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 11. 2. 2007
Re: Obroda Čsv v nedohlednu. ........

Mám dlouhé vedení. Asi nejen ke kompresoru. Nějak jsem to nepochopil. U jak náročných témat se mám přestat vyjadřovat já. Prosím o nějaké citlivé vysvětlení, žádnou brutální a krutou pravdu. Nemusel bych se s tím vyrovnat.
Ale na citlivé doporučení dám.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20734


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vlastimil V. Protivínský (82.218.14.28) --- 12. 2. 2007
Re: Obroda Čsv v nedohlednu. ........

Někteří si už asi nepamatují, že na původní včelařské konferenci běžící na zlínském serveru bylo od r. 1998 několik pokusů radit nebo přímo určovat druhým o čem mají diskutovat a o čem nikoli. A právě proto ta konference zanikla a zrodila se díky P. Baudišovi tato, na úvodní stránce zcela jasně označená: "Obsahuje diskuzní a jiné příspěvky všech včelařů a zájemců o účast na neomezené včelařské komunikaci."

Všichni jsme tenkrát byli velmi vděční za to, že opět můžeme svobodně otevřít jakékoli téma a bavit se o něm s těmi, které to zajímá. A pokud to někoho zajímat nebude, pak se k dané problematice jednoduše nebude vyjadřovat. Nebude ale druhým mluvit do toho, zda na to téma mají diskutovat nebo ne. To je přece jejich svobodná volba. Ať se každý s kýmkoli baví na jakékoli téma.

Moc bych si přál, aby tato svoboda slova, nám všem dlouhá desetiletí odpíraná, zůstala navždy zachována nejen v této konferenci, ale v celé naší zemi a pokud možno aby ji měli lidé na celém světě.

Přeji vše dobré.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20748


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu