78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Ludan (195.70.139.30) --- 22. 2. 2007
Přikrmovat ?

Ahoj,
Poraďte začátečníkovi, zda nyní, kdy včely začaly létat jako blázen přikrmovat nebo ne. Případně čím přikrmovat. Obvykle na začátku dubna při prvních slunečných dnech dávám suchý cukr dozadu do krmítka. Teď nevím jestli to není brzo a jestli něco nezkazím.
Včely jsou v lese.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20959


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(e-mailem) --- 22. 2. 2007
Re:Pøikrmovat ?

Holt musíš se podívat Mášli nástavky tak pokud jsou nahoře skontroluj zásoby kolem hnízda a pod ním Pokud je ne tak mají dost Mášli zadováky podívej se až po hnízdo a uvidíš Pokud tam nis není nebo málo tak jim přidej formou medocukrového těsta nahoru na rámky Já jim tam jedněm prdl 2 kila řepky tak jak byla ale musí mít přístup k vodě jinak ve všech 30 úlech je to vpořádku

Pepan

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Ludan <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: P?ikrmovat ?
> Datum: 22.2.2007 12:20:28
> ----------------------------------------
> Ahoj,
> Poraďte začátečníkovi, zda nyní, kdy včely začaly létat jako blázen
> přikrmovat nebo ne. Případně čím přikrmovat. Obvykle na začátku dubna při
> prvních slunečných dnech dávám suchý cukr dozadu do krmítka. Teď nevím
> jestli to není brzo a jestli něco nezkazím.
> Včely jsou v lese.
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20960


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
A.Turcani (62.168.124.222) --- 22. 2. 2007
Re: Přikrmovat ?

Prečo prikrmovať? Lietajú, že sú na tom dobre so zásobami, ak by ich nemali, tak sedeli v úli a čakali na smrť. Iba ak viete ako Ste ich zakŕmili, ak zásoby nemajú, musíte im ich dodať, o tom je zbytočne špekulovať. Ak si neveríte, včelstvo otvorte a z kontrolujte!, môže ísť aj o rabovku cudzím včelstvom.Nebojte sa včelstvo otvoriť, lebo ak Vám pri práci so včelami uhynie 10 včiel, je v prospech včelstva aj Vás, lebo zachránite pre Vás oveľa väčšiu hodnotu.
A čo sa týka podávania kryštalového cukru, je vyhadzovanie peňaz´do vzduchu, lebo včely suchý. cukor (ale len za podmienky, že sú silné, je teplo a dostanú sa k nemu)vynášajú z úľa ako nečistotu, pretože, včela svojím chuťovým receptorom nezistí, či kryštalka cukru je sladká. Krštálový cukor včely odoberajú bezo zvyšku len vtedy, keď je stále navlhčený, je kyštalka aj sladká!
Rada: ak je včelstvo živé a zdravé ale nemá zásoby, alebo ich má celkom vzdialené od chumáča, preložte im plást s medom (aj s iného včelstva)tesne ku plodu. Ak včelstvo žije a nemá zásoby, je najjednoduchšie z práškového (moučkového) cukru vypracovať cukromedové cesto v pomere 30 dag teplého medu a 1 kg cukru a položiť na PE fóliu nad zimujúci chumáč. Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20961


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu