78289

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomáš Heřman (e-mailem) --- 23. 5. 2007
Re:Vytaceni nebo uschova medu v nastavcich

Take bych pripojil dotaz k tomuto tematu.
Mam problem ze nechteji vickovat, repka jeste dokveta a akat uz je rozkvetly takze otazka zni muzu nejak ovlivnit rychlost vickovani nebo je to jen a jen na vcelach??

Dnes brzy rano jsem to byl omrknout. Tam kde jsem pred tydnem odebral par ramku na vytoceni dovickovaly ostatni plasty, pripadne nanosily a zavickovaly znovu. Ale mam uly kde jsem nevybral ani ramek, plasty jsou plne ale vickovat nechteji. Bojim se abych nevytocil nezraly med, takze kde je mene jak 1/3 vickovane plochy zkousim plastem trhnout zda strika ci ne. Nevim jak dalece to je spolehlive, chybi zkusenost?

Chtel bych alespon v ramci moznosti separovat akatovy a nasledne medovicovy med takze da se tomu nejak pomoci??

Ma to souvislost s velikosti ulu? U ulu kde zatim nejsem schopen realizovat 3 nastavek jsem jiz vytacel a prevazna vetsina byla ze 2/3 zavickovana.

Co nejake pripadne dosouseni medu jak to popisuje na svych strankach pritel Jindra? Ne ze bych byl schopen se na to ted pripravit :-))

Diky
T.H.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22857


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
P.K. (195.39.10.34) --- 24. 5. 2007
Re: Vytaceni nebo uschova medu v nastavcich

Bojim se abych nevytocil nezraly med, takze kde je mene jak 1/3 vickovane plochy zkousim plastem trhnout zda strika ci ne. Nevim jak dalece to je spolehlive, chybi zkusenost?refraktometr mám zaprášený,myslím si o tom svoje, nepoznáš pak nic, natolik tě to zkraja zmate ,že si nebudeš jistý jestli si normální ty,nebo máš divný včely a nakonec si nebudeš jistý ani tím refraktometrem
,pořádně s tím škubni,ne tak aby se ti to válelo po zemi,je to 100%,zkus si všimnout kam ukládají,jeli snůška(víc přinese než spotřebuje)tak ten jeden dva rámky vynech,nech je přes noc a ráno to dotoč,nebo se na to jako já vy....,a dotočíš to potom,od jetelu mi krystalizuje stejně každej med

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22888


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu