78400
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Karel (88.103.157.154) --- 19. 7. 2007
Re: Konec sezony-kolik medu
Karel:
>Zatím jsem se snažil mít co nejnižší deklarovanou cenu, protože z ní se počítá clo a DPH. Naopak zákony a předpisy tě nutí do ceny započítat i dopravu a další náklady spojené s přepravou na hranici.<
........
Takže jde jen o odhady. Skutečná cena je asi někde níž než deklarovaná. Jinak řečeno i studenti, kteří dělají nějakou práci dochází nato, že u včelařství to tak dobře nehraje jako u jiného artiklu. Viz níže. To může být pro Tebe zajímavé.
-------------
Nejde o odhady ale odhad možné odchylky statistické hodnoty.
A můj názor je ten, že pokud vynechám nějaké malé živnostníky atd s malým obratem, tak ta cena sedí. Pokud bych nějakou "chybu" očekával, tak to, že statistiky vykáží nižší ceny a skutečná cena bude nižší.
Kurz dolaru v 1.Q 2007 byl mezi 21-22Kč za USDolar.
a dovoz v 1.Q 2007:
Takže nejlacinější med se dovážel z Ukrajiny. 23% dovozu za průměrnou cenu 31Kč. To je v podstatě asi dáno jeho kvalitou. Jinak by se zbytek medu netahal odjinud za téměř dvojnásobnou cenu. Argentina , 22% dovozu za 52 Kč. Tedy asi 2,5 USD. Oboje země asi vyváží v sudech. Pokud někdo viděl v obchodech med balený v Ukrajině či Argentině, tak ať mě opraví.
Takže já nikde nevidím ten med za dolar.
Kecama o čínském medu se jen vytírá zrak. V roce 2006 se z Číny dovezlo necelých 80 tun (z 2 400 tun dovezeného) tedy jen asi 3% dovozu a cena byla 38Kč/kg (dolar asi za 23) - Přes 1,6 USD. Ale z Argentiny opět téměř čtvrtina dovozu za 48Kč (2USD).
Takže med za dolar považuji za takovou obchodnickou pohádku stejně jako výkupní ceny za řepkový med 28. Chtěl bych vidět toho, kdo by ho pod 30 prodával.
A pokud se nemýlím, tak třeba Včelpo vykupuje řepku za něco nad 30. Tedy za 2kila cukru. Já bych ho teda raději prodal než zkrmil. Ale bohužel, či naštěstí tady řepku nemám.
A další medy až přes 40. A ostatní výkupci za kolik? Asi budou tradičně o nějakou kačku výš. Proč by tolik platili, když by byl med za dolar a už v sudu i s rozborama atd.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 23882
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu