78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 23. 10. 2007
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1872

20-21.8.1872 Prvni Valna hromada s vystavou v mistnostech Luzanek.
Predbezne se oznamuje ze se bude raditi o zmene paragrafu stanov,o otazkach vcelarskych,zvoliti starostu,namestky a clenu cestnych.Jednani bude se diti obojim jazykem zemskym.Na vystavky ktere budou za nejlepsi uznany,budou vysazeny znacne ceny ve zlate a ve stribre.
Min.orby racilo moravskemu spolku povoliti subvenci 1200 zl.Statni drahy severni a zapadni drahy snizili jizdne na polovic.V Brne nas v pohodlnem voze mocne oddychujicim parostrojem tazenym dopravi na misto.Vecer schromazdi se vsichni ve skvostne osvetlene dvorane v Luzankach.Vseobecnou rozjarenost...hudebni sbor sl.c.k.pesiho pluku c.61.
Valnou hromadu zahajil protektor Jeho Exelence p.hrabe Mittrovsky.
(Stanovy : 6)pri jednani se nehlasuje.pro pripad nejistoty uda predsednictvi nahled vetsiny.
Tepruv dnes bylo mozno,vsechny zde pritomne prehlednouti a scitati,an jak se mi zda,vsichni v plnem poctu 578 se dostavili.
Na recniste vystoupil nejstarsi ud spravni rady p.Steiner radni mesta Brna a sdelil,ze jichzto uradovani trilete prave skonceno jest,spravni rada navrhuje valne hromade k volbe:za starostu F.Zivanskeho,namestky:R.Mendla,a F.Steiningera.Vsichni pritomni vzdy povstali na dukaz radostneho souhlasu a hlucnem vzdy opakovanem volani slava!slava!slava!
Na to nastoupil novozvoleny pan starosta: Dekuji slavne hromade ve jmenu novozvoleneho predsednictva za opetne nam tak skvelym spusobem prokazanou duveru.Prijimajice opet tento cestny urad jednohlasne na nas tak vlozeny,nelze nezminit se a upozornit,ze s nim take prijimame brime a nemalych pro spolek prinasime obeti,knimz by se mezi vsemi nasimi udy velmi malo ochotnych nalezlo.
Losovani trvalo nekolik hodin az do pozdniho vecera,nacez se vetsina hostu rozesla nebot chvatali na nocni vlaky...vubec velmi pochvalne vyjadrili se vehlasni vcelari-muzove na slovo vzati.tak ze o nejapne pomluvy nepovolanych-jimz ostuda na zivobyti prirustla a pomluva zivlem jest,ani v nejmensim dbati nemusime L.Scholz.

Doslov reditelstva:V jednom denniku vysloveno ze ku vyzdobeni rokovaci sine nepouzito zadneho ceskeho znaku.Reditelstvo doufa ze as zadnemu ceskemu vcelari,ktery si prijmouti do Moravskeho spolku vyprosil,chteje byti ucastnikem mnohonasobnych vyhod,jez tento spolek svym clenum poskytuje,nikdy na mysl nepripadlo,ciniti naroky tak posetile.Kdyby pak prece nektery se nad tim opomenutim pozastavoval,nezbyva nic,nez poraditi mu,by jen brzy z moravskeho spolku vystoupil a tak sobe podobne poboureni mysli usetril,nebot reditelstvo zachova tu zdravou mysl,neprijde mu pousteti se do takovach titernosti Dr.Zivansky starosta.
Ne Rakusanum cizozemcum se opatreni ono nevztahuje.Tech je celkem nemnoho a jsou spolku velmi mili,ponevadz ucelum spolkovym platne sluzby prokazuji...dotycne opatreni na sebe vztahovati pouze nekteri clenove moravskeho spolku bydlici v Cechach.Nebot je tam asi 12-14 spolku,ktere prerozlicne,od moravskeho odchylne oulove miry zavadeji.Ti clenove kteri z naseho spolku vystoupiti mini,nepotrebuji se nikterak namahati pisemnym ohlasovanim, nezaslou-li zadny rocni prispevek,budou pri prohlidce spolkove matriky vymazani.

franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25413


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu