77977

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 31. 10. 2007
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1873

Zivansky : Podle seznani lekarskeho spusobena jest ma nemoc prilisnym namahanim.Vyhovuji tomuto uznani,odevzdal jsem rizeni spolku jiz v breznu a po vajiti 4.cisla odstupuji take od redakce.

Pisecka jednota cita 330 uduv.Vcelare odebira 350,Vcela Brnenska 30.Eichstadtske 10 ks.Kdyz spolek prazsky dostal statni subvenci 500 zl.zazadali jsme o castku 100 zl.Uvedomili nas ze nam zaslou:1.ul soustavy datheovy,kuradlo,kuklu,2noze ,veci v cene asi 12 zl.Ac o veci ty nebylo zadano,zaslany prece byly.Odeslali jsme je na zaklade usneseni veskerych odboru zpet.

Chrudimsky spolek 16. Valna hromada.Predseda Jarkovsky predstavil redaktora spolkoveho casopisu-Vcelar- Mikulase Boleslavskeho.Zemskym vcel.spolkem v Praze ucinen navrh by na prihodnem miste u Prahy zrizen vzorny vcelnik.

Vcelarsky spolek ku zvelebeni vcelarstvi v Cechach od P.J.Baara,jevi radostnou snahu ve spolcovani.Vykazuje pocet 1679 clenu v Mascove (Mashau)

Porada zastupcu vsech vcelarskych spolku v Praze.
Pouze nemecky spolek v Masove pozvani neprijal-nepotrebuje se privtelovati k zadnemu jinemu spolku,preje aby prace a rokovani prinesly hojneho ceskeho zdaru.
Vydavani spolkoveho casopisu:Vanickovi se zda,ze rozprava o tomto predmetu se valne rozsirila,aby se ponechalo spravni rade k rozhodnuti,ktery z obou casopisu ma za organ spolkovy ponechati.Budou v ni zasedat muzove,kteri se vsemozne zasadi o zdar vcelarstvi a ti nejlepe o te veci rozhodnou.Macner navrhuje aby se ustanovilo,by jenom byl -Vcelar-pocal vychazeti kdy to byla odvazlivost,kde nic tu nebylo,co starsi list zasluhuje prednosti,aby byl zachovan.Vanicek divi se,ze debata stava se tak horlivou,vzdyt to jedine zalezi na spravni rade,ktery prijme za spolecny organ.Vcelar je privatni a nedustojno spolku takoveho jako jest Zemska Jednota.Liska: Budeli firma naklad vesti,podeli nas sice tolika exemplary,kolik si jich budemepriati,avsak povede jeste mimoradny obchod s timto casopisem a vytezek vpada do kasy jeji.
Prikroceno k volbe -Spravnirady-predsedou Samuel, mist.predsedou Gregr.Do vyboru: Kletecka,Liska.Thuma, Mikulas,Vanicek Baudys,Fiala,Kutlik,jednatelem.Vanicek.
Vanicek navrhuje na knihu na ktere pracuje p.Liska,p.Thuma podotyka ze o takove knize take pracuje dle Berlepse,Gregr pravi ze vi i o tretim Baar.
Subvence: Podle Gregra jsou dva Navrhy:Aby castka ponechana -spravnirade-k volnemu pouziti,a druhy rozdeleni mezi spolky.Vanicek navrhuje,aby k docileni jednoty byl clen.prispevek 1 zl.Redaktor a vydavatel-Vcelar-slibil ze ochoptne odevzda Spravni rade,kdyz s tim zastupcove spolku souhlasiti budou.

21.10.Frantisek Zivansky po dlouhe a trapne nemoci byv zaopatren sv.svatostmi umirajicich v 56 roce zesnul. Syn majitelu selske usedlosti ve vsi Vikany v Kourimskem kraji v Cechach.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25521


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
kozlík (194.212.232.6) --- 31. 10. 2007
Re: Organisovane vcelarstvi v Cesku 1873

To je zajímavé, já myslel, že Živanský byl moravan jak poleno a on to byl původem čech. :-))

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25523


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu