78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Miloš H. (213.195.230.1) --- 1. 11. 2007
Re: Získávání propolisu

Zdravím, propolis se dá získávat při kontrolách ve včelstvu, kdy se průběžně čistí rámky a okraje nástavků. Na jaře propolis vyhazuju, protože si nejsem jistý stupňem kontaminace z léčení. Asi pro to není racionální důvod, ale prostě to tak raději dělám. Takto získaný propolis je dos znečistěn voskem atd. Pro získání čistého propolisu je dobré dát pod folii na vrchním nástavku silonovou síť proti mouchám, včely jednotlivé otvory tmelí propolisem (v uličkách), při kontrole trochu síťku posunu, aby byla zatmelená celá. Když je zatmelená celá, nejlépe se vydrolí po vložení do mrazáku - chce to udělat po vyjmutí rychle, po pár desítkách minut začne propolis zase lepit a už by to nešlo. Se sběrem propolisu končím před prvním léčením, kdy síťku odstraním.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25540


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Míra P. (213.192.0.246) --- 1. 11. 2007
Re: Získávání propolisu

Dobrej nápad s tím mrazákem.Já mám ve dvou úlech danou na rámkách perlinku co se dává do fasád a je fakt,že jí zalepujou pořádně.Ještě jednou díky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25541


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
apis (195.22.38.201) --- 1. 11. 2007
Re: Získávání propolisu

Postup se síťkou a mrazákem je dobrý. Používám jej několik let. Musí se dát pozor, aby nebyla oka v síťce moc velká. Pak by do propolisu přidávali vosk.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25543


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu