78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Sršní táta (212.80.64.162) --- 2. 11. 2007
Re: BEDŘICH mladší

Na svazových stránkách je alespoň něco co máme udělat?
Toto sdělení raději nekomentuji, protože bych byl zaujatý!

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA ČESKÉ REPUBLIKY
TISKOVÁ ZPRÁVA 23. 10. 2007
KDYŽ VČELY JDOU SPÁT…
       Po půl roce urputné práce včely – ten pilný hmyz – zamíří do úlů ve studených podzimních dnech jednou naposledy, aby se v charakteristickém zimním chumáči snažily ve zdraví dožít jara. Letos však kvůli oslabení, zapříčiněném zejména varroázou, ke kterému se mohou přidat posléze různá virová onemocnění, leckterá včelstva jara nedožijí.
       Pro včelaře to znamená sledovat pečlivě zdravotní stav svých včelstev. Již na počátku roku se musí z úlů odebírat tzv. měl (to je to, co se smete ze dna úlu) a zaslat na vyšetření. Vzhledem k horší situaci v průběhu loňské zimy Státní veterinární správa České republiky doporučila včelařům podnikat obranné kroky proti nebezpečné varroáze. To znamená, že mohli použít v průběhu roku veterinárních prostředků a léčivých přípravků. Je třeba poznamenat, že jde o chemické preparáty, které mají za cíl hubit původce nákazy – roztoče. Nejde v žádném případě o antibiotika! Ta se v chovech včel používat nesmějí.
       Pokud některý včelař proti varroáze v průběhu roku v souladu s metodickým doporučením Státní veterinární správy ČR nepostupoval, může po zimě „splakat nad výdělkem“, protože roztoč škodící včelám způsobí, že na jaře nebude mít kdo do rozkvétajících jív vylétnout.
       Dnes jsou poslední chvíle, kdy lze pro dobrý zdravotní stav včelstev něco udělat!

Josef DUBEN
tiskový mluvčí
Státní veterinární správy České republiky

Další informace:
www.svscr.cz.

Včelkám to nyní určitě pomůže.
Sršní táta ú.v. a spol

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25552


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu