78128

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Sršní táta (212.80.64.162) --- 6. 11. 2007
Re: Úhyny včelstev - vyvarujme se chyb

Stejně jako Vy doporučuji: ""Kompenzaci pouze u těch, kteří si uvedená léčiva objednali a koupili. Ostatním ani halíř!!!"" A za tím si budu stát "alespoň v naší ZO"!!!!!

Naše ZO na výroční schůzi odhlasovala již v roce 2003 povinné léčení kyselinou mravenčí v podletí, nejlépe 2x. Desek jsme přivezli s jednatelem raději ještě navíc pro oddělky a záložní včelstva a vydali včelařům. Léčivo nám museli zaplatit všichni včelaři, až při vyplácení dotace v listopadu. A tady se ozvali Ti, co na schůze zásadně nechodí, že léčivo za peníze nechtěli!!! Já s předsedou, jednatelem a zdravoťákem jsme zažívali od pár "jedinců - pitomců" peklo, protože jsme je připravili o 6,-Kč za jednu odparnou desku. V roce 2004, přesto že všichni desky měli doma, někteří chytrolíni neléčili a poručili usnesení, které bylo pro naší ZO závazné!! "Blbci". Na další výroční schůzi tito "včelaři" přišli a prosadili, že odběr desek nebude povinný, pokud jim zbydou z předchozího roku. Je zarážející, kolik výmyslů a argumentů proč neléčit zaznělo ( např. "přišel jsem o polovinu matek" - chudinky ale spíš zemřely stářím, "včely začaly hrozně bodat" - když jim sebrali všechen med a v srpnu nekrmili, "všechno jim rezne a nedá se to dýchat" a další hlouposti). Přestože usnesení ZO stále platí pro všech 82 včelařů, v letošním roce si odebralo kyselinu mravenčí necelých 50 členů. Bohužel takto jednají Naši a zřejmě i Vaši členové, kteří natahují ruku jen pro dotace ... přes všechna doporučení, krásné školení (ing. Titěra), přemlouvání, výzvy v časopise.

""Příroda nám sama "letos" ukazuje, jak se alespoň zčásti těchto lemplů a mizerných včelařů zbavit. Na druhé straně je to však velmi hájená skupina "včelařských dobrodruhů".
.....a "kromě vyplácení dotací" je jim všechno jedno.

A pokud dostanou zase dotace a náhrady ......."" dá se předpokládat, že v dalších sezonách bude ještě hůř.""

Omlouvám se za opakování, ale jinak to nešlo.
Ahoj Sršní táta ú.v. a spol

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25605


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Honza (82.208.3.74) --- 8. 11. 2007
Re: Úhyny včelstev - vyvarujme se chyb

Dobrý den, letos jsem začal a nestačím se divit, co se to v okolí děje s VD. Hned po medu jsem dal na měsíc gabon a teď mám za sebou již 3-tí fumigaci. Chtěl jsem tu třetí udělat později, ale místní organizace nemá aerosolový vyvíječ a mám pocit, že již na zapálené pásky nebude teplota, tak jsem to raději urychlil. Zatím to vypadá, že všechna včelstva jsou v pořádku a mnoho roztočů po 24h nepadalo (po 3fumig max 3). Chtěl bych se ale Vás zeptat na ty destičky. Četl jsem, že když kyselinu mravenčí v podletí dáte do německých odpařovačů, je účinnost vyšší někdy dokonce i lepší než Varidol (samozřejmě lepší je kombinace)? Můžete mi to prosím obajnit, popř. kde se tyto odpařovače pro příští rok dají sehnat? Dík...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25669


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Míra (77.78.81.117) --- 20. 11. 2007
Přihlášení

Přihlašuji se do diskuse.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25821


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu