78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Sedli (193.165.74.69) --- 6. 11. 2007
Re: Úhyny včelstev - vyvarujme se chyb

Sleduji tuto debatu už dlouho. V loňském roce jsme u nás na Třeboňsku měli situaci takovou jak ji dnes zažívají někteří dnes. Bohužel. Musím říct že přístup mnohých (ne všech) se dost změnil) i oněch slavných skleničkářů. Meziročně jsme se dostali o 25% níže se stavem včelstev.
Zásadně jsem proti lidové tvořivosti v oblasti léčení! Snažili jsme se vyhlásit roztoči stanné právo. tzn. Nátěr + fumigace co nejdříve - do 20.6. Formidol - do 25.7. Gabon - 2 fumigace proběhly na 2x aerosol čekáme. Myslím že se mnozí z nás drží s vypětím všech sil. Přestože jsme léčili více než dostatečně (nad vet. předpisy) vím už že sem tam některé včelstvo kolegů je pryč. Některá zvláště silná jsou citelně oslabena na několik rámků. Co bude dál nevím.
Dle některých zpráv má být na jaře v ČR až o polovinu včelstev méně. Nevím. Jen vím že jsme udělali co jsme mohli a přesto to nestačí. Přesto závěr zní. Žádná lidová tvořivost, ale důsledně dodržovat návody!
Vím že to to je špatné co řeknu, ale někteří u nás už znova nezačali včelařit, ale pro nás ostatní je to výhoda.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25610


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu