78013

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Lucka (85.70.14.15) --- 7. 11. 2007

Jsem z toho celá vedle. Někdo tu psal, že má 40 let staré úly, prohnilé dno atd. Snad tohle taky ví někdo z těch našich demokraticky zvolených bohů. Proč nejdou koupit nové úly asi takto. Na sběrných místech, alespoň jedno v kraji, se budou odevzdávat kompletní staré úly. Včelař předem nahlásí, jaký požaduje nový úl, hned si ho odveze, s 30% slevou. Dotace na pokrytí této slevy jsou rozděleny následovně : 5% sběrné místo na zajištění ekologické likvidace starých krámů s kdo ví jakou barvou, 25 % výrobce úlů( asi jako chovatelé matek ). To by byl šrumec mezi výrobci. Nejenom v cenách ale i kvalitě a ostatních službách, dovozu, termínech, atd. Aby se to ekonomicky zvládlo, mohl by si každý včelař takto obměnit jen 10 % úlů z počtu včelstev nahlášených k zazimování. Ověřené potvrzení o tom vydá příslušná ZO. Za 10 let by bylo po problému. Ta akce by stála pouze max 3 miliony ročně, pokud by se všichni zúčastnili. Odhaduji ale účast jen jedné třetiny včelařů, náklady tedy jen za milion. Je hodně starých, kterým "by to už nestálo za to", do deseti let stejně přestanou včelařit a nemají nástupce. Teď pomáhám u včel dědovi místo taťky a myslím, že do takto zmodernizovaného provozu bych asi šla. Prašule se ale kutálí asi úplně jinam a já na to po VŠ nemám. A to bych ještě mohla včelařinu učit třeba alespoň děcka ve své třídě.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25646


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 7. 11. 2007
Re:

Lucka:
Snad tohle taky ví někdo z těch našich demokraticky zvolených bohů. Proč nejdou .....
-------------------
Proč? Protože jsi si sama odpověděla.

Přijde pár mladých, budou se vzdělávat, zajímat, na přednášky chodit, spolčovat, komunikovat po internetu, propagovat včely a včelařinu .... a začnou se pořád ptát PROČ? PROČ? Do všeho budou vrtat a nebude klid.

Není v zájmu rozhodující "většiny" něco měnit. Staří pasívní, co si rádi vezmou do šrajtofličky před Vánoci pár drobných co jim z dotace zbyde, zanadávají společně (a hlavně s funkcionáři) jak jsou na nás všichni zlí a jak doufají, že příště už jim to ti nahoře vyjednají lépe, a třeba pak by do včel i nějakou korunu dali - tak těch by ubylo. A noví aktivní chytrolíni. Kdo o ně stojí?

Neposlouchají, a vůbec jsou nějak moc mladý a moc chytrý, pořád čtou, .... , ještě by do toho chtěli vrtat a mluvit.

Že podporujeme kroužky pionýrů místo aby jsme se zaměřili na zajímavější cílovou skupinu - střední věk a věk kdy odrostou děti a usedlí lidé si hledají koníčky pro nově získaný volný čas. Pionýři nejsou nebezpeční, mladé zvládnem a kdo by je poslouchal. Ale absolventi VŠ, lidi s praxí (a třeba ty co se vyznají v zákonech a účetnictví) - hrůza pomyslet. Třeba si se začali ptát, za co vlastně platí a kam jdou prachy.
Hrůza, děs.

Existují samozřejmě světlé a osvícené vyjímky. Bohužel většinou na nejnižších stupních.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25647


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Sršní táta (212.80.64.162) --- 8. 11. 2007
Re: LUCKA

Vážená Lucko, bez Vás mladých lidí se nikdy a nikam nedostanem. Děkuji Ti za tvůj názor, který vychází z reality.
Vy všichni mladí včelaři potřebujete daleko větší pomoc než my staří dědci, my jsme zaopatření již z doby reálného socialismu. Svůj názor jsem již včera napsal a jenom ho doplním:
1)Zvolme si do čela svazu ženu - královnu, hezkou a vzdělanou.
2)Zvolme si do důležitých funkcí pokrokové a moderní včelařky a včelaře (odborníky, výzkumníky, zlepšovatele).

Svaz nemusíme bořit, využijme stanovy a poučme se z historie.

Sršní táta ú.v. a spol

PS: Potřebujeme do čela svazu ženy jako sůl. Když se přidáte, určitě to půjde. "Já si ještě vzpomínám a dobře si pamatuji na vládu Marušky TEREZIE, to bylo změn."

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25651


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Richard Šimko (195.22.38.201) --- 8. 11. 2007
Re: LUCKA - obměna úlů

Nenechte se odradit. Jestli jste, podle toho co píšete, učitelka a chcete děti vést k přírodě, tak takové svaz potřebuje jako sůl. Nenechte se odradit reptáním některých členů. Co se týká obnovy úlů, zasloužila by si podporu. Některé kraje ji dávají. Jihočeská kraj letos poskytl 1.5 milionu. Je pravda, že administrativa je trochu náročná, ale dá se to zvládnout.
Na druhou stranu. Když tři roky peníze které "včely vydělají" nepožijete pro sebe a vložíte je do nového vybavení, tak máte včelnici jak víno.

Richard

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25652


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Karel (88.103.157.154) --- 8. 11. 2007
Re: LUCKA

Sršní táta:
Svaz nemusíme bořit, využijme stanovy a poučme se z historie.
-----
Ano, vzpomínám si, to už tu někdo řekl: Gorbačov na polytbyru, červenec 1987.

Pak někdo ještě něco povídal na nějakém Hrádku o bojlerech.

:-))))

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25656


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(195.113.14.2) --- 8. 11. 2007
Re: PRO LUCKU

ahoj lucko,

myslis-li to vazne:
---
... Teď pomáhám u včel dědovi místo taťky a myslím, že do takto zmodernizovaného provozu bych asi šla. Prašule se ale kutálí asi úplně jinam a já na to po VŠ nemám. A to bych ještě mohla včelařinu učit třeba alespoň děcka ve své třídě.
---
a nebylo-li to jen nadavani ve smyslu vetsiny konference, tak se ozvi na dolinek/zavinac/email/tecka/cz - cest a moznosti je spousta a leckere uz proslapnute.

kuba

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25661


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu