78016

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(195.113.14.2) --- 8. 11. 2007
Re: Začínám

ahoj miro,

ano, mas spoustu moznosti na ziskani dotaci:

- nektere kraje vypisuji dotacni programy specialne na zacinajici vcelare (dohledej si na webu - dobry zacatek je treba http://www.vcelarstvi.cz/cz/index.html?page=ruzne )
- opet by mely fungovat dotace pro vcelare a´la podle narizeni vlady 197/2005 - podrobnosti zatim moc neni - jen http://www.vcelarstvi.cz/cz/NOVINKY/CSV-NOVINKY_Dotace_klikanec.doc
- celorepublikove funguje program rozvoje venkova. administruje ho szif (http://www.szif.cz/) a ma spoustu podopatreni - prober se tim sam :-) (pro zacatek treba http://www.szif.cz/irj/go/km/docs/apa_anon/cs/dokumenty_ke_stazeni/eafrd/osa1/3/32/1191935872992.pdf )
- pozjistuj si jeste dalsi moznosti - strejda google pomuze :-)

zdravi

kuba


---
Prosím o radu.Letos jsem začal včelařit a nebýt toho,že si hodně udělám sám tak by to byla pro mě pěkná finanční zátěž.Prosím vás tedy o radu jestli mám jako začínající včelař možnost získat nějakou dotaci nebo příspěvek(třeba na nové úly).Na jaře bych si rád ještě nějaké včelstva pořídil.Za vaše reakce předem děkuji.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25660


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Honza (82.208.3.74) --- 8. 11. 2007
Re: Začínám

Je to docela složité, dle mého názoru to v praxi funguje tak, že nic nedostaneme. Já jsem letos začal a zatím jsem do toho dal cca 40tis Kč (a to nepočítám včelín). Teď je vyhlášena ve Středočeském kraji dotace pro začínající včelaře - ale já začal "o pár dní dříve" a začít se musí až od 1.1.2008... prostě tady skoro žádná podpora včelařství není a zatím mi to nikdo nevymluvil!!! A to jsem koupil 5 úlů a na jaře chci přikoupit ještě dalších 5 - přesto se to na mě nevstahuje, no prostě výsměch. Hanba funkcionářům, ale co bychom chtěli v banánové republice...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25667


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu