78127

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomáš Jaša (80.79.28.155) --- 10. 11. 2007
Re: České včelařství

Proč je odborník jen "bohužel zatím i malovčelař"?

... co dělá u nás odborníka odborníkem, a co ho následně opravňuje říkat, že by rád viděl jak vytočit v jedné osobě jednu tunu denně a zároveň sděluje, že nevěří prosperitě ve velkovčelařství?
……..
Rád odpovím.

Starám se ještě pořád o něco málo přes 200 včelstev, ale přijde mi že k tomu používám spíše postupy malovčelaře než velkovčelaře.
Nenapsal jsem, že bych to nikdy neviděl, ale že to v Česku nikdo neumí.
U nás mám vyzkoušeno maximálně na jednoho tak 400 kg včetně odebírání za osm hodin. A víc ani ránu.
A pokud jsem si všiml, tak české farmy s počty nad 500 včelstev to dělají obdobně.

A že nevím jak na to. Já sám za sebe si myslím, že vím. Jen nevím jestli mi to mé zdraví někdy dovolí. A jestli si myslíte, že nepovím? Ale rád povím, pozvěte se mě a uvidíte a uslyšíte. Ale jak sám říkáte, zde to téměř nikoho nezajímá. A ten koho to doopravdy zajímá, k informacím umí přijít i jinak než na přednášce.

Já za sebe prosperitě ve včelařině věřím. I v medařčině. V mém případě v tom momentálně hraje největší roli mé zdraví. Tento týden jsem opět podstoupil vyšetření páteře pomocí magnetické rezonance a čekám co mi na to řeknou odborníci.

….
... že by špatná volba programátora nebo programu?
….
To je narážka na Dr. Kamlera a na naše detašované pracoviště? Dobrý (-:

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25700


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vojtěch (85.13.78.3) --- 10. 11. 2007
Re: České včelařství

Je nás hodně včelařů co máme problémy s páteří. Je to otázka snižování pracnosti.
Zavedl jsem si výpočet pracnosti včelaření.Když jsem porovnával výsledky včelařů v naší ZO,rozdíly byly mezi jednotlivými včelaři značné.Rozhoduje vedle polohy
umístění včel, taky způsob včelaření atd...V žádném případě nemůžu dosáhnou vytíženosti rámků jakou lze získat vlivem lepších klim podmínek, kde je třikrát vyšší než je u nás a nízkého koeficientu pracnosti. Používám jeřáb, rámky jednoduché skládací bez mezerníků,nezatavuji a rámky medníky neskladuji atd Žádná technika mi nenahradí lepší klim. podmínky.Včely chovám pro med, z výsledku vychází pracnost, ale vedle dalších operací, včely musím nakrmit, aby přežily zimu. Jedině, že by druhá strana zaostávala, nebo se přestalo dovážet. Nebo pár jedinců dostane dobrý nápad.
Jak to dopadlo z ovčí vlnou z Austrálie ? U nás cena střihání dražší než cena vlny.Byl jsem na přednášce př.Kolomého, kdy porovnával výsledky svého včelaření z dob minulých a dnešní. Boj o přežití bude čím dál větší.A jsme u regulací a dotací, jestli jde o udržení rozvoje venkova.Snižují se stavy snadno/např.skotu/, ale obnova trvá mnoho let. Odborníci to snad vědí?
Zase příklad. Chodíte pro vajíčka k sousedovi a pro mléko k druhému. Já tedy ne. Tak proč si myslet, že to tak půjde do nekonečna i z medem......
To snad rozhodnou lidé, kterým záleží na tom, aby jejich nudle měly žlutou barvu, protože slepice mají přístup k pastvě.Žijí v přírodě a vejce jsou BIO. Nebo jim záleží na tom z jakého provozu a místa konzumují med,a mají možnost si to prohlídnout s povídáním včelaře. Někomu nestačí označení EKO-BIO na potravině.Dělají se z toho vtipy, že normálně se dělají postřiky přes den a pro BIO potraviny jen přes noc. Je metoda měření volných radikálů,
která odhalí škodlivé látky v těle, jak z ovzduší, tak z potravin.Potom už budeme přesně vědět, jestli se nám vyplatí kupovat dražší /zdravější/potraviny a jestli to není jen podvod.
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25701


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Richard Šimko (195.22.38.201) --- 10. 11. 2007
V Ý S T A V A

ZO ČSV Milevsko pořádá ve dnech 16. až 18. listopadu 2007 v budově Českého svazu chovatelů malou včelařskou výstavu. Zvu všechny účastníky této konference.

Předseda ZO.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25702


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu