78219

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (77.236.212.66) --- 12. 11. 2007
Re: Koren, z ktereho se urcuji dotace je prohnily

A nejste pane disidente Dukáte tak trochu závistivý? U pana Jáši to není pýcha, ale hrdost. A má být na co hrdý. Co jste významného pro české včelařství udělal vy, na rozdíl od něho? To jsou jen moje řečnické otázky, neodpovídejte na ně.

---------------------
>Zdeněk Dukát:
....V úvodu příspěvku pana Jáši jsou uvedeny předem i zadem všechny jeho včelařské tituly. Pane Jášo nejste tak trochu pyšný?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25736


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Tomáš Jaša (80.79.28.155) --- 12. 11. 2007
Re: Koren, z ktereho se urcuji dotace je prohnily

Dík. Za podporu.

Ale nějak jsme utekli od tématu a spíš řešíme nějaké typicky české malichernosti. A o to přeci nejde.
Když jsem psal příspěvek „České včelařství“, tak jsem se upřímně těšil na diskuzi o tom, jak by se mohlo vyvíjet, nebo třeba možná bude vyvíjet ČV.
Nevím jestli je to strach se vyjadřovat, nebo jestli si doopravdy myslíte, že se to nemůže stát?
Předem říkám, že nijak nechci rýpat do svazu protože to je úplně jiné téma.

Zatím se mi nejvíce líbil příspěvek pana Stonjka. Nemyslím si, že by stavy dlouhodobě spadli na polovinu, spíš tak na dvě třetiny. Ale co do počtu včelařů, klidně i na tu pětinu, jak u sousedu na severu. Příspěvky svazu placené z dotace je jedna věc, ale… . Pojištění a léky je věc druhá. Podívejme se třeba na chovatele jiného dobytka, taky očkují a léčí. I chovatelé včel by léčily a možná raději a svědomitěji.

Já osobně bych se na takovém vývoji bál asi dvou věcí. Zaprvé likvidace opuštěných chovatelských zařízení. Né každý je ochotný udělat radikální zásah a vše spálit. Možná úly uzavře, ale co myši, roje, varroaza, mrzáci, viry a následně mor v.p.. Kdo by se o to asi postaral.
A druhá které si asi momentálně všimne jen člověk s informacemi z venku. Kdekoli ve světě se přestalo léčit organizovaně a může si nakoupit kdo chce co chce, v zápětí jsou problémy s rezistencí na to či ono léčivo. A češi jsou všichni chytří a proto nevěřím, že by se všichni držely součastných metodik.
Když jsem nedávno na jedné přednášce říkal, že léčebná kůra thymolem vyjde na 150 Kč přípravky, které jsou momentálně v evropě povoleny a vyráběny. Okamžitě se do mě někteří pustili, že to není možné, že mají léčení zcela zdarma. A ostatním to podle obličeje ani nesepnulo.

Proti lidem co mají včely jako koníčka o kterého se řádně starají, nic nemám. Někdo tady psal, že jsou i tací co mají okolo deseti včelstev, pravidelně obměňují úly a kupují matky z vyšších chovů. Jo jsou, pár jich coby chovatel i znám. Ale kolik vás takových je? Záměrně píši vás, protože takovíto včelaři bývají sečtělí a sledují takovéto diskuze. O ně se nebojím ty vytrvají, i kdyby to měli platit ze svého, i když tem se to asi nestane, protože jsou znalí a tím i rentabilní.

Mnohem více mě deptají pasivní včelaři s nezájmem, bez inovací a investic. Co buďto remcají na výkupní ceny nebo nesmyslně podtrhávají maloobchodní cenu.
Docela jsem zvědav, co s nimi provede letošní zima a invaze VD. Co myslíte?

Další skupina jsou včelaři ekonomicky závislí na včelách. Teď nevím jestli se mezi ně taky řadit. Vždyť tem by takovýto vývoj mohl jedině pomoci. Nebo ne? Máte jiný názor? Sem s ním!


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25737


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
G. Pazderka (80.78.146.242) --- 12. 11. 2007
Re: Koren, z ktereho se urcuji dotace je prohnily

Jaša:>Když jsem nedávno na jedné přednášce říkal, že léčebná kůra thymolem vyjde na 150 Kč přípravky, které jsou momentálně v evropě povoleny a vyráběny. Okamžitě se do mě někteří pustili, že to není možné, že mají léčení zcela zdarma. A ostatním to podle obličeje ani nesepnulo. <
.....

Asi je tu řeč o Apilive, který v ČR totálně převálcoval Dol, co se týká patentu. Ano, poděkujte pane Jašo svým zaměstnavatelům (šéfovi), že se tak přetrhli a nepodali si na patentový úřad kvůli konkurenci přihlášku.

Když nahlédnu do patentu, tak v ČR nemá šanci nikdo moc na poli výroby léčiva s thymolem s podobnými oleji.

Např. Švýcaři to stihli a léčí svým Thymovarem, ale unás, nic nového za posledních cca 15 let není a nebude.

Není a nebude nižší ani ta cena 150,-.
................
T.Jaša:>Další skupina jsou včelaři ekonomicky závislí na včelách. Teď nevím jestli se mezi ně taky řadit. Vždyť tem by takovýto vývoj mohl jedině pomoci. Nebo ne? Máte jiný názor? Sem s ním!
<
...
Ekonomicky závislý jen včelách již díkybohu nejsem a věřím tomu, že se i v budoucnu stále nevyřeší v souvislosti s ekonomickou únosností velkochovů velký problém s umělými inverty, které ve velkém kolují v EU medech. Až bude ve falšování opravdu čisto, tak lze předpokládat i razantní nárůst cen medu. (Výkupních 3-6€)

Ale MZe nato kašle. Raději dělá co umí - rozdává dotační almužnu.
Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25740


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
A.Turčáni (62.168.124.210) --- 12. 11. 2007
Re: Koren, z ktereho se urcuji dotace je prohnily

Kdekoli ve světě se přestalo léčit organizovaně a může si nakoupit kdo chce co chce, v zápětí jsou problémy s rezistencí na to či ono léčivo.

Aj také krajiny ako je Nový Zéland, preniesli liečenie na samotných včelárov, pretože včelári mali záruku, že im to štát uhradí. A to spravili po 85-tich rokoch, čo štát dotoval liečenie hlavne MVP a tak isto prestal dotovať likvidáciu včelstiev napadnutých MVP.

Viacej si môžete o tom prečítať tejto adrese.
http://vcely.sk/index.php?name=News&file=article&sid=206&mode=&order=0&tho

Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25741


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Zdeněk Dukát (82.100.62.215) --- 14. 11. 2007
Re: Koren, z ktereho se urcuji dotace je prohnily

Milý Emane ,potřebuji advokáta.Nechtěl byste mne zastupovat?Co kdo udělal nebo udělá ,je relativní.To posoudí ten nejvyšší.Emane podepište se.Neskovávejte se.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25777


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Eman (77.236.212.66) --- 14. 11. 2007
Re: Koren, z ktereho se urcuji dotace je prohnily

Milý Zdeňku, máte pravdu, posoudí nás ten nejvyšší. Proč ale být tady nemístně skromný, komu čest tomu čest, i Vám. Jsem jednoduchý člověk a když mám ve formuláři předepsáno Jméno: tak to prostě tak chápu. Až tam bude Pohlaví:, napíšu mužské. A když si mě vygůglujete "eman včely" nebo vyjyxojete, tak se o mě možná dovíte víc. .... Máte babu :-)
---------------------------
>Milý Emane ,potřebuji advokáta.Nechtěl byste mne zastupovat?Co kdo udělal nebo udělá ,je relativní.To posoudí ten nejvyšší.Emane podepište se.Neskovávejte se.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25781


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu