78242

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdeněk (82.100.43.4) --- 15. 11. 2007
Re: Z jiné diskuze

Tam se píše: Například řepka, která je hlavní surovinou pro výrobu rostlinných tuků a biopaliv, se neurodí bez opylování.

Zajímavé, že v okolí pěstují zemědělci řepku na biopaliva aniž by se vůbec o nějaké opylování starali. Mám ten dojem, že je jim to fuk.
Ty články nebudou jako obvykle zase tak pravdivé, stejně jako tvrzení některých včelařů, že bez včel řepka nebude (viz třeba severní Morava, kde dokonce kvůli tomu žebrají o dopravní vyjimku na staré maringotky). Ona bude (stejně jako vždy budou včely bez včelařů) a o kolik se skutečně zvýší výnos díky včelstvům je stejně spekulativní jako dolet včel v kilometrech. Mám tu pouze nějaké výsledky sovětských vědců, co se tím zabývali.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25785


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
kozlík (194.212.232.6) --- 15. 11. 2007
Re: Z jiné diskuze

jasně , ČSV by se měl proměnit v Ochranný svaz autorský a vybírat za opylování poplatky. OSA také vybírá poplatky i za díla, která si vytvoříte doma sami , nebo když nevytvoříte nic, zaplatit stejně musíte. Hezky ať platí svazu za každý osetý hektar a je vlastně jedno jestli něco vykvete.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25786


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu