78132

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


MichalHc22 (77.236.209.145) --- 20. 11. 2007
dotace

(195.113.14.2) --- 20. 11. 2007 :
Pises jako by ses o to sam zaslouzil, ze jine kraje maji dotace. Vsak mi porad jak na to? Nebo to je tajny? Nejsem u vceluaru dlouho cca 2 roky, tak ty finty jak se o to zaslouzit neznam. Proto se take na to ptam, abych byl chytrejsi. To mam jit na kraj a rict jim, jsem vcelar, jiny kraje maj dotace, proc mi nemame?? S tim asi neuspeju.. Ale klidne to zkusim pokud to takhle fungovalo i jinde.

Co se medometu za 20 tisic tyce, uz jsem podotykal, ze sem student a jako takvy si stezi za rok spis dva vydelam tech 20 tisic.. Proto sem zvolil nejlacinejsi za 5 tisic na 2 ramky.. Mohl bych pouzivat stary narezly drobek jeste pozinkovany, ale mam snad drobek rozumu..

Nezbyva nez zustat u svych 3 ulu a horko tezko vyrabet nove.Dokazal bych za rok obstarat 10 ulu, ale kdyz na ne nejsou penize,tak hold nejsou a zustanu kde sem.. Za rok vyrobim jeden ul, tak do tech 10 mozna casem dolezu alespon mam na par let o zabavu postarano :-) Tim ze sve strany koncim debatu na tema dotace.. Alespon ze na cukr dostanu prispevek.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25824


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(195.113.14.2) --- 20. 11. 2007
Re: dotace

MichalHc22:
>>>...Tim ze sve strany koncim debatu na tema dotace.. Alespon ze na cukr dostanu prispevek.
----
Plně schaluji - s tímhle přístupem je to jediné rozumné řešení... Byť jsi student, zařaď se do fronty s včelaři-důchodci, veď rétoriku jako osmdesátiletý a vyráběj úly po jednom za rok.

---
DOMLOUVÁNÍ DOTACÍ "NA KRAJI"

Ano - funguje to tak nějak, že tam někdo zajde a domluví to. Honosně by se tomu dalo říkat lobbing.
Je vhodné (ale ne nezbytné), aby vystupoval za nějakou organizaci sdružující včelaře. Měl v ruce nějaké podklady a konstruktivní a realizovatelný návrh. A přesvědčovací schopnosti.
Rozhodně to nefunguje tak, že by to bylo vymahatelné - že by sis to "vykřičel" s tím, že když jinde, tak proč ne my!?... A rozhodně to není úplně jednoduché.
---

MichalHc22:
>>>... Co se medometu za 20 tisic tyce, uz jsem podotykal, ze sem student a jako takvy si stezi za rok spis dva vydelam tech 20 tisic.. Proto sem zvolil nejlacinejsi za 5 tisic na 2 ramky...

Buď můžeš šetřit, šetřit a šetřit - anebo trochu zainvestovat a začít vydělávat. To jsou dvě různé cesty. Jakou cestu zvolíš, je na tobě - ale nezáviď těm, kteří zariskují, zainvestují a s trochou štěstí a mraky práce jim to začne vydělávat.
A vcelku chápu stát, že chce podporovat především ty podnikavé, protože u nich je určitá šance soběstačnosti a rozvoje. Podporovat ty, kteří čekají až jim spadne cosi do klína a někdo se o ně postará, by bylo poněkud přiblblé...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25825


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(195.113.14.2) --- 20. 11. 2007
Re: dotace - cena podomácku vyrobeného úlu

mimochodem:
na kolik tě vyjde jeden doma vyrobený úl - připravený na osazení?

jestli dobře počítám:
- 6 NN á 100,- = 600,-
- 1 dno obyčejné = 40,-
- 1 víko zateplené = 40,-
- 1 deska pod víko = 8,-
- 60 rámků á 11,- = 660,-
- 60 mezistěn á 8,- = 480,-
- drátek = 60,-

celkem = 1888,- za materiál - bez práce a amortizace nářadí/nástrojů

(vstupy jsou komerční - polotovary anebo z běžných obchodů - ne velkoobchodní ceny. pokud bys chtěl zasíťované dno, tak o trochu víc, ale do 2000,- by ses mohl vejít)

===>>> jeden letošní úl by měl s přehledem vydělat na jeden úl napřesrok... ne?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25826


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu