78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


MichalHc22 (77.236.209.145) --- 20. 11. 2007
dotace

Nejak me zarazi styl vasi mluvy. Jako byste me chtel porad naznacit, ze sem nic neinvestoval a ze sem nechopny..

Kdybych jenom cekal az mi neco spadne do klina, tak bych si ani ten novy medomet za 5 tisic nekoupil.. Stejne tak s uly.Vsechny sly pryc, a ty co mam je moje dilo. Ne ze bych v tech starych vcelarit neslo, ale rozumny vcelar by nevcelaril v ulu, kde je cervotoc a je uz pouzivan mozna vic nez 30 let.

Jeden ul vyrobim kolem 1200Kc, kompletne s nastavkem a strechou i ramecky.

Vcelarim druhym rokem a do vcel sem uz investoval vic nez kolik je na me mozne. Snad to tady nemam pocitat.. Jenze vcelarstvi me pohltilo na tolik, ze chci vic vcelstev. To je jediny o co mi tu jde.. Jenze penize uz nejsou, tak z ceho investovat, preci si nebudu pujcovat v bance ;-) Nezavidim vcelarum co vydelavaj na vcelach.. To vazne ne :-)

Alespon ze v zaveru z vasich slov vyplynulo, ze unavate, ze dotace podporujou prevazne ty veci chovatele..

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25827


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(195.113.14.2) --- 20. 11. 2007
Re: dotace

Nechtěl jsem, aby to vyznělo tak zle - omlouvám se, bylo-li to tak...

Šlo mi o to naznačit, že pomalé postupné rozšiřování po jednom úlu za rok je nejspíš méně výhodné než skokový nárůst - investice se vrátí už v dalším roce (pokud máš promyšlený odbyt medu) a větší série úlů sníží náklady na jejich výrobu.

Navíc ten dvourámkový medomet za 5.000,- Ti za chvilku začne lézt na nervy (znám ho - párkrát jsem měl možnost v něm vytáčet). Stejně budeš kupovat jiný - a co s tímhle? Kdybys rovnou koupil větší, můžeš na něj žádat dotaci a vystačí Ti i do budoucna...

(Začínal jsem úplně od nuly - žádné (ani staré) úly po dědovi jsem "nezdědil"...)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25828


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
G. Pazderka (80.78.146.242) --- 20. 11. 2007
Re: dotace

Michal:>Nejak me zarazi styl vasi mluvy. Jako byste me chtel porad naznacit, ze sem nic neinvestoval a ze sem nechopny..<
........

Michale, nic si z toho nedělej. Jdi si svou cestou, kterou si asi vyšlapat umíš. Je to risk a jde o mnoho i živostních náhod, aby jsi svou včelařinu dotáhl do jednoduché dokonalosti.

Sám se teď učím dělat mezistěny a že poloautomaty nejsou žádný med je mi jasné až nyní. Jestli chcete někdo krátké video tchánového výtvoru na mezistěny, tak se ozvěte. (ten celý život dělal s válcemi na směsy gum - tz. na trochu větších strojích :-) ) Bude možná jeden malý strojek na výrobu včelích mezistěn k mání, ale nebude levný.

Vždy jde o vědomosti a ty také něco stojí. Hodně se dá ale okoukat a poučit se i od včelařů starších.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25829


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu