78227

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


kozlík (194.212.232.6) --- 11. 12. 2007
úhyny

Dnes jsem se vrátil z přednášky pražských včelařů. Přednášel p. Veselý. Přednáška na téma varoáza a viry byla zajímavá i když jsem ji v podstatě již slyšel na školení o používání vyvíječe aerosolu. Na rozdíl od této konference, kde se většina účastníků tváří, že je vše v pořádku (až na mne a Hitzera) se většina přítomných nijak netajila s obavami z úhynů včel i když tajili, jestli zrovna jim nějaké uhynuly. Dej včelí pánbíček, aby se změnilo nejen myšlení postižených včelařů , ale také jejich nákazových referentů a hlavně příslušných veterinářů. Myšlení se mění , ale dost pomalu. Jako např. p. Veselý, když poznamenal, že tam kde přes léto nasadili kyselinu mravenčí a třeba i 2*, tam k úhynům nedošlo. Jasně že jo, třeba u mne a dal jsem ji po půl. července.Gabon který jsem dostal až když už bylo rozhodnuto již nic změnit nemohl a nezměnil.Takže ano, kyselina mravenčí je skvělá - když se chcete zbavit zvápenatění plodu, dobrá - když se chcete zbavit části roztočů a větší části létavek a k ničemu, když je včelstvo opravdu zasaženo a roztoči měli dost času viry roznést po celé včelnici a okolí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26158


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
A.Turčáni (62.168.124.210) --- 11. 12. 2007
Re: úhyny

....a roztoči měli dost času viry roznést po celé včelnici a okolí. Kozlík

Slovo vírusy - resp. viry sa na stránkach Konference ( ale i na našom Fórum-e) skloňujú vo všetkých pádoch. Pripomína mi to ako dôkaz nejasných úhynov včelstiev na našich včelniciach, ktoré nevieme vysvetliť, prečo vlastne včelstvá uhynuli.

Má naozaj niekto relevantný dôkaz o tom, že zdanlivo nevysvetliteľné úhyny spôsobil vírus, prenesený infikovanými klieštikmi? Toto vysvetlenie by som bral všetkými desiatimi, keby bol čo i len jediný oficiálny dôkaz, z oficiálneho pracoviska z dodaných úhynov včiel. Neviem, či vôbec to nejaké pracovisko na odhaľovanie vírusov u nás dokáže stanoviť.

Ak nieč také nebolo preukázané, potom nik nemá právo tvrdiť, že príčinov úhynov je vírusové ochorenie. Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26159


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu