78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 1. 2. 2008
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1881

Vcelarsky spolek PrahaZa podekovavsiho se predsedy Vanicka zvolen jednohlasne predsedou J.Datel,nacez sestaven ostatni vybor:mistopredsedove :Sirucek a Kozak,jednatel Reinwart...

Chrudimsku spolek Volby aklamaci.Za predsedu zvolen dp.A.Srutek kanovnik v Hradci Kralove.Zadost k jeho Eminenci kardinalu-knizeti Schwarcenberku arcibiskupu v Praze...kterak zemni vosk tak zvany ceresin na ujmu vceliho vosku do chramu Pane se vtira,prekazeje jednak vyvinu ceskeho vcelarstvi a jednak a to obzvlaste price se vyznamu i důstojnosti na oltari...kdyby pro tento prestal se odebirati,ze by mnohy vcelar ochabnul v pestovani vcel a znenahla vselike jindy tak pozehnane vcelareni v Cechach zahyne.

Starosta ustredniho spolku v Cechach svolal zastupce vsech vcelarskych spolku,ceskych i nemeckych neb nezastoupenych do mistnost Zemedelske rady.Svymi delegaty sucastnili se pouze cesti,z nemeckych spolku zadny se nedostavil.Zastupcem-delegatem vcelarstvi v Zemedelske rady zvolen J.Kebrle,starosta Uhrinevske vcel.jednoty.
Konany tez volby ustredniho spolku:(3lete)predsedou Adolf Hajek,mist. Buchar,jednatelMikulas,zapisovatel Kebrle.

Nemecky spolek ku zvelebeni vcelarstvi v Cechach 35.val.hromada Ceska Lipa predsedou zvolen Gust.Budiegizky.

4.Sjezd Ceskych vcelaru v Roudnici hostinec u Hase
Zahajil predseda Hajek jednatelskou zpravu Mikulas..Z ulu upoutal pozornost americky ul V.Schvarce z Kolce,jenz je pristupny se sghora,vystrojen rakmy,opatren prostorem a otvorem k podmeteni mednik lze snadno pristaviti jakoz i oddelati u pritomnosti reditele zemedelske rady Teklyho.

Rakouska spolecnost pratel vcelarstvi rozhodla se zriditi skolu vcelarskou v Tazvicich u Karlovych Varu.Skolne nebude se vybirati,vstup kazdemu zustane volny,posta Aich.

Spolek pro vcelarstvi na strednim Nekaru-Stuttgart.
Medny trh poklesl malym clem a velkym dovozem,zvlaste americkeho medu.Byly ucineny kroky a obraceno se na risskeho kancelare.,by zridil se kazdorocne vyrocni medovy trh s medovou loterii.Zvysit clo ze 3 na 20 marek/100kg.
Sazba celni v Rakousku na 100kg :med 15zl.,vosk 5zl.,ul s vcelami cla prosty.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 27070


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu