78275

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


M. Václavek (213.29.160.5) --- 25. 3. 2008
Re: Zachlazení Plodu-nebo mor včelího plodu

Neviděl bych to hned tak černě. Hnilobný rozklad uhynulých larev vlivem špatného ošetřování včelami může být velmi podobný příznakům moru. Liší se snad jenom v příškvarcích...zbytků po odumřelých larev, které u moru pevně lpí ke spodku buňky a v proděravělých víček, dalším typickým znakem moru. Morové buňky jsou mezerovitě roztroušené po plástech. Není pravděpodobné, že by vznikl kroužek cca 50 plodových buněk, které by byl všechny napadeny morem v takové míře, aby se projevili klinické příznaky.

Rozhodně informujte předsednictvo ZO o Vašem nálezu a pro jistotu odevzdejte ZO nebo OVS podezřelý plást, aby jej odeslala do akreditované laboratoře na bakteriologické vyšetření.


S pozdravem...M. Václavek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28432


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu