78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 26. 3. 2008
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1886

ZUc Valna hromada,predseda Kebrle ..informoval..Ustanovila aby se dosavadni spolkova trznice promenila ve Spolecenstvo podilove s rucenim obmezenym.Ustavena komise,ktera vypracuje smlouvu.Ustavujici schuze ,stanovy: a)sjednavati odbyt vyrobkum vcelarskym,med,vosk. b) Sprostredkuje upotrebeni,zuzitkovani,organisuje vyrobu zbozi.c) Opatruje clenum levne nacini a potreby vcelarske. d)vydava spisy k povzneseni a organisuje vyroby a trzby.
6)Spolecenstvo spravuje se samostatne za ucasti vsech clenu prostrednictvim :vyboru,valne hromady.
8) Podil je 5zlatych a opravnuje k dodani v cene 50 zl.
Trznice predana byla v majetku nove utvorenemu spolecenstvu.Prevzat inventar v cene 506 zl. a zasoby 623 zl.Pocatecni rozvaha 1316 zl.a 1218 pasiv v zasobach.Skladnik slozil kauci 200 zl. Vyjednano pod jakymi podminkami by dodavali zbozi, prijiman med dle vzorku zaslanych,stanovena cena a vyrizeny ostatni zalezitosti spolecenstva. Clenu dosud 97 se 159 podily.Skrovne dosud ucastenstvi jest pricinou,ze nedodelalo se cisteho vydelku.

31.Sjezd nem-rakouskych vcelaru v Opave
Predsedal zemsky hejtman hrabe Larys...U pritomnosti zem.hejtmana spolecny obed a vecer slavnostni koncert u 3kohoutu.Pri spolecne tabuli pronesl VV.cisarum Nemeckemu a Rakouskemu,nacez zahrany hymny,odeslany obema mocnarum telegramy s ujistenim loyality panovnickym rodum.Dale proneseny pripitky..i pritomnemu velikanu dru J.Dzierzonovi.

Schuze konati se bude v rozsirenem nasem dome spolkovem.Ku zdaru naseho spolku mse svata v Augustianskem chramu Pane na Starem Brne.Vykonana jednoducha domaci slavnost,vysveceni casti domu kterez budou slouziti potrebe spolkove. Nasledovala slavnostni schuze.Predseda Benedikt Korcian: ..bylo mou prvni snahou,spolek financne usporadati..vsechna mozna vydani na administraci,expedici,daru,upisovani podilu a uzavrena pujcka hypotecni.Za spolkem neni penezitych pohledavek a poziva cestneho uveru...Sporitelna poskytla annuity,jez se sama uhradi a to subvenci jakou sporitelna spolku poskytuje. Velecteni panove! Dum jest venovan osvicenemu pokroku,jehoz nabyvame ctenim,ucenim,zkoumanim a cvikem. Spolecny nas dum at stejnou merou hosti ceske cleny sve i nemecke.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28447


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu