78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Bronislav Gruna (89.235.19.203) --- 7. 4. 2008
Re: Re

Koupil jsem postupně 5 spirál - 3 mě odešly do roka, 2 fungují (asi 3-4 roky). Kazit se přestaly, když jsem s nima přestal míchat polorozpuštěný med. Ještě dodám, že lépe rozpouští, pokud se nádoba alspoň trochu zaizoluje.
---------------------------
Když se tu nakousla ta spirála, měl jsem potávku na tekutý med ještě před topnou sezonou a už jsme měl v ruce prachy a jel do prodejny. Ale napřed jsem si zavolal a obchodník mi řekl, že je nerad prodává, že je na to dost reklamací.

Máte někdo nějaké zkušenosti ?

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28793


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
G.Pazderka (80.78.146.248) --- 7. 4. 2008
Re: Re

No a nebylo by rozumné objednat si teplovodní spirály od L. Češky z Moraviaproduktu a mít malý el. kotlík nebo ohřívač nebo lepší kotel ÚT s regulací a třeba i na dřevo a hnát to přes hadice?

Kolik to stojí taková neodolná spirála mejdymejdšmejd? :-)

Zdravím.


.........


Broněk:>Koupil jsem postupně 5 spirál - 3 mě odešly do roka, 2 fungují (asi 3-4 roky). Kazit se přestaly, když jsem s nima přestal míchat polorozpuštěný med. Ještě dodám, že lépe rozpouští, pokud se nádoba alspoň trochu zaizoluje.<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28795


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
J. Šefčík (90.176.2.8) --- 7. 4. 2008
Re: Re

Bronislave mě také odešla a bylo to tím micháním. Ono to svádí s tou spirálou míchat. Ulomuje sa kabel při vstupu do kovové části spirály. Vzhledem, že jsem vyučen v oboru elektro, dokázal jsem to odstránit. Propálení topné spirály přímo v kovové části zřejmě dojde jedině při poškození kovového obalu. Samotná spirála má pouhych 50W a přehřátí medu /nad 50 st. C./ nehrozí ani za několik dnů. Nějaké termostaty do medu jsou zcelá zbytečné.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28796


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu