78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


jaro (213.215.81.42) --- 12. 6. 2008
Choroba dospelych vciel

Pete Mal (e-mailem) --- 12. 6. 2008
Choroba dospelych vciel (29806)
Viete o tom nieco? Jeden moj znamy vcelar tvrdi, ze ju ma. Ze vraj je to nejaky roztoc, ktory prehryzie dospelej vcele priedusnicu a ona potom nemoze lietat.

Vraj sa prejavuje tak, ze pred ulom lozia dospele vcely, ktore nemozu vzlietnut a celkovo v uli je malo lietavok. Vraj to bolo v SR tak pred 30 rokmi.


Peto, toto co ty opisujes asi nemyslis vazne. Ta choroba sa vola akarapidoza a na uzemi Slovenska sa nevyskytuje. Ak ju mas ty alebo tvoj sused, bolo by dobre keby som sa mohol prist na to pozriet a vyvratit to. S tymto som sa uz raz stretol, ked po zemi lozili stovky vciel a nevedeli vzlietnut. Vcelstva zoslabli ale potom sa pozbierali a ziju dalej. Moj mail jaro001/=/pobox.sk, alebo 0903 864025. S pozdravom tajomnik kosickej organizacie.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29951


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
jozef (213.215.67.8) --- 12. 6. 2008
Re: Choroba dospelych vciel

Áno, je to choroba dospelých včiel. Skús si vybaviť rozbor v laboratóriách v ŠVPU v Dolnom Kúbíne na obe nosemy (apis a ceranae), lebo sa objavila na stránkach www.vcely.sk správa o výskyte nosemy ceranae už aj na Slovensku. Ten prejav by tomu nasvedčoval.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29954


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu