78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


M. Václavek (213.29.160.5) --- 5. 7. 2008
Re: Oddělky

Určitě se vyrojí, když se dá 15 -
20 rámků s plodem a včelami dohromady
______________________________________________________________

Slovo ,,určitě,, bych v této větě nepoužíval. Ono hodně záleží na tom, kolik volného prostoru oddělek má k dispozici ( v tomto případě bych jim rovnou vložil 2 NN na dno ) a zda jsou včely v rojové náladě. Při tvorbě nových včelstev z odebraných plodových plástů se často chybou stává pozdní rozšíření (... chomáč včel visí v podmetu nebo v horším případě před česnem venku ). Pak není nic neobvyklého, že včely s první vylíhnutou matkou vyletí do roje ( je-li v oddělku více matečníků ).

Pokud včely nejsou v rojové náladě, pochybuji, že se při správném včelaření oddělek vyrojí ( včasné rozšíření, poskytnutí dostatku vzduchu nejlépe otevřeným drátěným dnem, postavení úlu s oddělkem do stínu ).

S pozdravem...M. Václaek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 30319


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu