78125

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tichý (80.188.56.170) --- 2. 9. 2008
Včelý pil

Začíná nový školní rok, tsk také trošku z jiného pohledu než včelařského.Kdo jste si v neděli dal také televizní diktát.Měl jsem jednu chybu.
Když včelý pil, tak také bude včelá noha, včelé křídlo /přídavné jmého měkké a ne tvrdé/, ale také další a další - doufám, že jen překlepy, např. vydím, by jsme, pyjeme medovinu protože jsme z ní natvrdlí.. No, už je to dávno, co jsme chodili do školy. Ale měli bychom si přece jen dávat větší pozor i když jak se říká:chleba proto levnější nebude a za med nám platit také více nebudou.
Když jsme u pravopisu, všimli jste si, že podle nového pravopisu se píše varoaza s jedním r? / ne však název Varroa destruktor/. To by se snad mělo psát i varoadno, varoamonitoring/ víte, co by se ušetřilo inkoustu??/
Proč na jiné stránce při dotazu kdosi odpovídá, že správný název je varrooza - to jsem slyšel poprvé v životě.
Ještě k panu Sedláčkovi: Mně zaplatil za vosk více než ostatní výkupci. Já nejsem obchodník, můžete přijít za mnou nic nebudu vnucovat, protože nic nemám a neživím se obchodem. Když však něco prodám, tak obyčejně špatně, potřeboval bych mít aspoň kousek průbojnosti pana Sedláčka.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31337


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vojtěch (85.13.78.2) --- 3. 9. 2008
Re: Včelý pil

Naše vnučka taky pýše, ale chodí do 2. třídy. Dnes mají někteří z nás diagnózu dyslexie nebo dyslogie atd., ale není to překážka pro vzdělání.
Obchodník musí mít zisk, proto obchoduje a platí daně. Já když někomu prodám varoadno za 400 a třeba i prodělám, ale nezkrachuji. Udělám to pro radost , abych někomu pomohl k nové věci, ale obchodník má cenu 950 Kč. Je to otázka trhu, který údajně všechno vyřeší.
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31342


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu